Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İYİ Parti: Deprem Bölgesi için İnternet Sitemiz Hazır

İYİ Parti Gençlik Kolları, depremzede vatandaşların stratejik noktalara ve ihtiyaçlara ulaşımını kolaylaştırmak için bir platform oluşturdu. Detaylar haberde;
İYİ Parti: Deprem Bölgesi için İnternet Sitemiz Hazır
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İYİ Parti Gençlik Kolları, Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerden etkilenen bölgelerdeki vatandaşların stratejik noktalara ulaşmalarını kolaylaştırmak için “afetdestek.com” internet sitesini kullanıma sunduğunu duyurdu.

Depremzede vatandaşların, stratejik noktalara ve ihtiyaçlara ulaşımını kolaylaştırmak için oluşturulan platform ile eczane, akaryakıt noktaları, barınma ve yardım alanlarına ulaşılabileceği belirtildi.

İYİ Parti Gençlik Kolları Yardım Platformunu Açtı

Partinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde ve 10 ili kapsayan depremlerden etkilenen vatandaşların barınma yeri, gıda erişimi, ilaç gibi ihtiyaçlarda yaşanılan erişim sorunlarına dikkat çekildi.

Deprem çalışmalarındaki ulaşımı ve bilgi akışını kolaylaştırmak adına deprem bölgesindeki vatandaşlara ve yardım etmek isteyenlere yönelik koordinasyon noktasının oluşturulduğu duyuruldu.

Bilgi, iletişim ve ulaşım kolaylığı sağlamak amacıyla önemli telefon numaraları, önemli web siteleri, özel yardım kurumları, kurumlara bağışlar, yardım sağlamak isteyenler için güvenilir ve doğrulanmış bilgilerle platformun destek sağlamaya başladığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @iyigenclik_

Platformdan Hangi Bilgilere Ulaşılabiliyor?

Platform üzerinden ihtiyaç duyulması halinde ulaşılabilecek bilgiler şöyle sıralandı: Depremden etkilenen şehirler ağırlıklı olarak tüm Türkiye genelindeki geçici akaryakıt noktaları, barınma yerleri, eczane, gıda dağıtım yerleri, mobil tuvalet, toplanma alanları, veteriner ve yardım toplama alanları.

Platformda yer verilen başlıklar ise şu şekilde belirtildi: Önemli telefon numaraları, önemli web siteleri, özel yardım kurumları, kurumlara bağışlar, yardım sağlayabilirim, geçici akaryakıt noktaları, barınma yerleri, eczane, gıda dağıtım yerleri, mobil tuvalet, toplanma alanları, veteriner, yardım toplama alanları. Yeni güncellemeler ile bu başlıkların sayısının artabileceği bilgisi verildi.

Akşener de Paylaştı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @meral_aksener

Paylaşımda “İlk günden beri hem arama kurtarma çalışmalarında hem de yardım toplama faaliyetlerinde gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm gençlerimize yürekten teşekkür ediyorum. İYİ Gençlik’in hazırlamış olduğu internet sitesinden güncel duruma siz de bakabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın