Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İTO’da Tartışıldı: Zincir Marketler Pazar Günü Kapanıyor mu?

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Perakende Meslek Komitesi tarafından düzenlenen çalıştayda, zincir marketlerin Pazar günleri kapalı tutulması tartışıldı.
İTO’da Tartışıldı: Zincir Marketler Pazar Günü Kapanıyor mu?
HABER GİRİŞ

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Perakende Meslek Komitesi, pazar günü marketlerin kapanması konusunu düzenlediği bir çalıştayda tartıştı. Katılım sağlayan firmalar zincir marketlerin Pazar günü kapanması yönünde oy kullandı.

İstanbul İl Tarım Müdürü ve İl Ticaret Müdürleri sektörün tüm aktörlerinin aynı fikirde olması halinde devlet kurumlarının böyle bir kararın alınmasına onay verebileceğini belirtiyor. Perakende Meslek Komitesi’ne kayıtlı tüm üyelerin davet edildiği çalıştayda marketlerin Pazar günü kapatılmasının artık bir zorunluluk haline geldiği görüşü hakimdi.

Sosyal denge ve bireysel özgürlükler için zincir marketlerin pazar günleri kapanması gerekliliğine vurgu yapılan çalıştayda, küçük esnafın da nefes alması gerektiği belirtildi. Çalıştayda ayrıca marketlerin Pazar günü kapalı olması halinde, İstanbul’da bakkal sayısının 15-20 bin artış kaydedeceği tahmin ediliyor.

Market çalışanlarının da Pazar günlerini aileleri ile geçirebilme olanağına kavuşarak sosyal hayat için de önemli bir adım atılacağına vurgu yapıldı. Çalıştayda ayrıca Tekel ürünlerinin marketler yerine sadece bakkal ve küçük işletmelerde satılması tartışıldı.

Bu durumun market cirolarında düşüşe neden olacağı kabul edilirken, buna rağmen küçük esnafın yaşaması için gözden geçirilmesi gereken bir rakam olduğu kaydedildi. Çalıştaya katılan tüm üyeler marketlerin pazar günü kapanması yönünde oy kullandı ve bu konuda görüş birliği sağlandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.