Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İTO 2024’te İstanbul Fuar Merkezi’ni Büyütmeyi Hedefliyor

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Avdagiç, 2024 yılında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Detaylar haberde...
İTO 2024’te İstanbul Fuar Merkezi’ni Büyütmeyi Hedefliyor
HABER GİRİŞ

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, 2024 yılında İTO’nun yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nin (İFM) büyütüleceğini açıkladı.

İTO’nun resmi sitesinde yer alan açıklamaya göre Avdagiç, İstanbul Fuar Merkezi’ni 2024’te önemli ölçüde büyütmenin hedeflendiğini söyledi.

Fuar alanını büyütme projesi kapsamında ilk aşamada mevcutta otopark alanında 40 bin metrekarelik fuar salonu inşaatının planlandığını aktardı.

İTO Başkanı, ikinci aşamanın 35 bin metrekarelik bir fuar salonu, üçüncü aşamanın ise Ticaret Bakanlığı desteğiyle İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM) arazisine bitişik parselde büyümek olduğunu dile getirdi.

Bunun yanında 2024 yılında 17 ülkede 46 fuara Türk firmalarının katılımını organize edeceklerini söyledi.

GCM Yatırım Banner

İhracata İlk Adım Programı hakkında konuşan Avdagiç, 15’inci etabının bu yıl başarıyla tamamlandığını aktardı. 16’ncı etabı Ocak ayı itibarıyla başlatacaklarını söyledi.

Avdagiç, uluslararası ilişkiler ve ticari diplomaside Türkiye’ye yeni hedefler kazandıracak çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. 34 ülkenin misyon şefleriyle bir araya geldiklerini ve 20’yi aşkın ülkeden ticaret odası başkanı ve iş heyetlerini ağırlayıp yatırım, iş görüşmeleri gerçekleştirdiklerini aktardı.

İTO Başkanı Avdagiç şu ifadeleri kullandı:

“Türk tüccarı neredeyse İTO oradadır, İTO o ülkedeki Türk tüccarının yanındadır.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.