Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İTEO Başkanı: Zam Oranını Kabul Etmiyoruz, Kontak Kapatacağız

İBB UKOME toplantısında çıkan zam kararına İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu’dan tepki geldi. Bu zam oranını kabul etmediklerini söyledi. Detaylar haberde...
İTEO Başkanı: Zam Oranını Kabul Etmiyoruz, Kontak Kapatacağız
HABER GİRİŞ

Yakın bir zamanda ertelenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı bugün zam gündemiyle toplandı. Toplantı sonucunda toplu ulaşıma yüzde 51.52 oranında zam yapılması oy çokluğu ile kabul edildi. Zam kararına İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Eyüp Aksu’dan tepki geldi.

Zam kararıyla İstanbul’da taksi açılışı 19 TL’ye, indi-bindi ücreti 70 TL’ye yükseldi. Daha önceki açıklamalarında en az yüzde 100 oranında tarife zammının yapılmasını istediklerini belirten İTEO Başkanı Aksu, yapılan zamma karşı çıktı.

Aksu, bu zam oranını kabul etmediklerini ve kontak kapatacaklarını söyledi. Taksi esnafının zor durumda olduğunu, bu işin sürdürülebilirlikten çıktığını belirtti.Yakıt fiyatında bir oranın teklif edilmediğini, esnafla dalga geçildiğini bildirdi.

İTEO Başkanı Aksu, “ Bütün kurumlar toplantıya anlaşarak gelmişler. Esnaf hiçe sayılmış. Kesinlikle bu tarifeyi uygulamayacağız, kabul etmiyoruz. Vatandaşımız bize zam yapılmasını ısrarla söyledi.” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın