Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İsveç’ten Türkiye Açıklaması: Ticaret En Üst Seviyeye Çıkacak

Litvanya’da gerçekleştirilen zirvelerin ardından Türkiye ile İsveç arasındaki ticarete yönelik açıklamalar gelmeye başladı. İşte detaylar;
İsveç’ten Türkiye Açıklaması: Ticaret En Üst Seviyeye Çıkacak
HABER GİRİŞ

İsveç Ticaret Ofisi, Türkiye Ataşesi Edin Erkocevic, son günlerde Türkiye ile İsveç arasındaki gelişmelerin ardından Svenska Dagbladet gazetesine açıklamalarda bulundu. Erkocevic, Türkiye ile İsveç arasında gerçekleştirilen NATO Mutabakatında ticari ilişkilerin geliştirilmesinin yer aldığını paylaştı.

Bu adımların İsveçli şirketlerin Türkiye’de yapacakları ticaretleri maksimum seviyeye çıkaracağını söyleyen Erkocevic, İsveç şirketlerinin Türkiye pazarında genişleme fırsatları gördüğünü belirtti.

“Türkiye Köprü Haline Geldi”

Ekocevic, Türkiye’nin Avrupa ve Asya için önemli bir merkez haline geldiğini, bugün Türkiye’de yaklaşık 400 İsveç şirketin faaliyet gösterdiğini ifade etti. Avrupalı ve İsveçli şirketlerin tedariklerini hızlandırabilmek için Asya’dan Avrupa’ya daha yakın bir yere konumlanmak istediğini aktardı.

Türkiye’nin de bu konuda önemli bir özellik taşıdığını kaydetti.

Türkiye’nin Yoğun Diplomasisi

Erdoğan NATO zirvesinde ABD Başkanı Joe Biden, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile görüşmeler gerçekleştirdi. Erdoğan, görüşmelerden önce “Türkiye’nin Avrupa Birliği’nde önünü açın. Biz de İsveç’in önünü açalım” ifadelerini kullanmıştı.

GCM Yatırım Banner

Litvanya’da gerçekleştirilen temaslar neticesinde İsveç Türkiye’ye yeşil ışık yakarak Avrupa Birliği’ne üyelik sürecinde destek vereceğini duyurdu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın