Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İSTİB Başkanı: OVP Tarımla İlgili Umut Veriyor

İSTİB Başkanı Kopuz, OVP hakkında konuşarak programın tarım alanında umut verici olduğunu söyledi. Detaylar haberde...
İSTİB Başkanı: OVP Tarımla İlgili Umut Veriyor
Yorum

Orta Vadeli Program’ın (OVP) açıklanmasından sonra iş dünyasından değerlendirmeler gelemeye devam ediyor. İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz konuya yönelik açıklamada bulundu.

İSTİB Başkanı Kopuz, açıklanan programın tarımla ilgili umut verdiğini belirtti. OVP’nin ülkenin tarımsal hasılasının artması, katma değerli ürünlerin geliştirilmesi ve ihracat hacminin yükseltilmesi için önemli adımlar barındırdığını kaydetti.

OVP’de tarım arazilerinin korunması ve amacı dışında kullanımının önüne geçilmesi için düzenlemelerin yer aldığını aktardı. İSTİB Başkanı Kopuz, kararlı hareket edildiği sürece ve düzenlemelerin tespitinde tüm paydaşların bilgisine başvurulduğunda etkin sonuçların alınacağına inandığını söyledi.

Yıllardır her platformda ifade edilen önlemleri programda görmenin memnuniyet verici olduğunu belirterek “Orta Vadeli Programda, özellikle tarımsal üretimde verimliliğin artırılması için planlamanın önemi, katma değerli ürünlerin desteklenmesi, lojistik maliyetlerini azaltmanın gereği, kent çeperlerindeki tarımın geliştirilmesinin genç nüfusun sektöre katkısına etkisi, jeotermal enerji ve sera organize tarım bölgeleri, ileri teknoloji kullanımının yer almasını sorunların doğru tespit edildiğine dair gösterge olarak okuyorum.” dedi.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu