Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İSTİB Başkanı Kopuz: Fırsatçılara İzin Verilmemeli

İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz, Ramazan ayında fiyatları yükseltenlere fırsat verilmemesi gerektiğini söyledi. Detaylar haberde..
İSTİB Başkanı Kopuz: Fırsatçılara İzin Verilmemeli
Son Güncelleme: 
Yorum

Vatandaş yüksek fiyatlarla mücadele halindeyken Ramazan ayında bazı ürünlerde fiyat sabitlendi. İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, konuya yönelik açıklamada bulundu.

İSTİB Başkanı Kopuz, fiyatların yükselmemesi için herkesin üstüne düşeni yapması gerektiğini söyledi. Gıda sektörü olarak yüksek talep beklentisini fiyatlamamalı, fırsatçılara izin vermemesi gerektiğini bildirdi.

Ramazan ayında oruçla gıdaya erişim sorunu yaşayan milyonlarca insanın durumunu da daha iyi idrak edileceğini belirtti.

Kopuz, pandemi, savaşlar, enerji krizi ve iklim değişikliğinin etkileriyle başlayan gıda fiyatlarındaki artış eğiliminin ne yazık ki sürdüğünü söyledi. Her ramazan ayında artan talep dolayısıyla ürün arzında bazı sıkıntıların yaşandığını kaydetti. Bu durumun fiyatların yükselmesine yol açtığını bildirdi.

İSTİB Başkanı, “ Bu vesileyle, deprem felaketinde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, ramazan ayının aziz milletimiz ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Bu gelişmelerin öncesinde İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği’nden (İstanbul PERDER), et fiyatlarına yönelik açıklamada bulundu. Ramazan ayı boyunca bazı et ürünlerinin fiyatlarını sabitleme kararı aldıklarını duyurdu.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu