Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İstanbul’da Öğrenciler Ulaşım Zammından Muaf Olacak

Alınan son dakika bilgilere göre İstanbul’da toplu taşımaya yapılan yüzde 40’lık zammın öğrencilere yansıyan kısmı İBB tarafından karşılanacak. İşte detaylar;
İstanbul’da Öğrenciler Ulaşım Zammından Muaf Olacak
HABER GİRİŞ

İBB Meclisi Nisan ayı oturumunda toplu ulaşıma yapılan yüzde 40’lık zammın öğrencilere yansıması ele alındı. Buna göre söz konusu zammın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından karşılanması oy birliğiyle kabul edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) bu ayın başlarında olağanüstü toplanmış ve Can Akın Çağlar başkanlığında gerçekleşen toplantıda toplu ulaşıma yüzde 40 zam teklifi kabul edilmişti.

Ardından ulaşım zammından öğrencilerin muaf tutulmasına yönelik çağrılar gündeme gelmişti. İBB Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, öğrenci ulaşım kartına yapılan zammın geçersiz hale gelmesi için teklifte bulunmuştu.

İBB Meclisi Nisan ayı oturumu Yenikapı Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde Birinci Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda UKOME’de alınan toplu ulaşıma yüzde 40 zammından öğrencilerin muaf olması, aylık öğrenci abonman ücreti için zam farkının İBB tarafından karşılanması teklifi de görüşüldü.

GCM Yatırım Banner

Teklifte yüzde 40 zam ile 109 liraya yükselen aylık abonman ücretindeki 31 lira farkın İBB tarafından sübvanse edilmesi, ücretin 78 lira olarak alınmaya devam edilmesinde mutabakat sağlandı. 3,74 liraya yükselen tek geçişlik öğrenci biletinin de 2,67 liralık eski tarifeden devam edeceği söylendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.