Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İstanbul Valiliği Gönderilen Personel ve Yardım Bilgisini Açıkladı

Depreme yönelik kurum ve kuruluşların büyük desteği devam ediyor. İstanbul Valiliği gönderilen personel sayısını ve yardım detaylarını paylaştı.
İstanbul Valiliği Gönderilen Personel ve Yardım Bilgisini Açıkladı
Yorum

Türkiye, tek vücut olarak yardım kampanyalarına ve arama kurtarma-çalışmalarına katkı sağlamaya çalışıyor. Şehirlerde yardımlarla ilgili yapılan anonslar devam ediyor. İstanbul Valiliği, Kahramanmaraş’ta başlayan ve yürekleri yaralayan depremlere yönelik gönderilen personel ve yardım malzemesi bilgilerini açıkladı.

Valilik, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda, başta Hatay olmak üzere depremden etkilenen bölgelere 81 uçağın gönderildiğini, 14 bin 451 personel ve AFAD gönüllüsünün sevk edildiğini duyurdu.

Ayrıca 58 ambulans ile UMKE aracı, 515 iş makinesi, 22 arama-kurtarma-keşif-müdahale aracı, 265 yardım tırı, 9 K9 köpeğinin afet bölgesine yardım için gittiği aktarıldı.

Ayni yardımlarla ilgili de detayların paylaşıldığı açıklamada, 4 bin 407 çadır, 16 genel maksatlı çadır, 14 bin 905 yastık-çarşaf seti, 574 mutfak seti, 10 bin 47 ısıtıcı, 2 bin 810 katlanır yatak, 103 bin 411 battaniye ve 21 bin 573 termal battaniyenin bölgeye ulaştırıldığı ifade edildi. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu