Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İstanbul Valiliği Duyurdu: Deprem Bölgesine Dönüş Başvuruları Başladı

İstanbul Valiliği, geçici barınma için kente gelen afetzedelerin deprem bölgesine tahliyesine ilişkin duyuru paylaştı.
İstanbul Valiliği Duyurdu: Deprem Bölgesine Dönüş Başvuruları Başladı
Yorum

İçişleri Bakanlığı’nın bugün Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı’nın afetzedeler için hazırladığı tahliye genelgesi hakkında açıklama yapmasının ardından bir duyuru da İstanbul Valiliği’nden geldi.

Valilik, geçici barınma amacıyla İstanbul’a gelen depremzedelerin deprem bölgesine dönmek için yapacakları talep başvurularının bugün başladığını duyurdu.

Bir haftaya yayılacak başvuruların 09.00-22.00 saatleri arasında kaymakamlıklara yapılacağı belirtildi.

İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kente gelen depremzedelerin illerine geri dönüşlerinin uçak ve karayolu ile yapılacağı transferlerde İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı ve Valilik koordinasyonunda yapılacağı söylendi.

Afetzedelerin ulaşım talepleri için 39 kaymakamlıkta Tahliye ve Başvuru Birimleri oluşturulduğu belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Konuya ilişkin başvurular 20-26 Mayıs 2023 tarihleri ve 09.00-22.00 saatleri arasında şahsen, ilçe kaymakamlıklarımıza yapılabilecektir.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu