Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İstanbul Ofisi Kapanıyor: Yemeksepeti Türkiye’den Çekiliyor mu?

Yemeksepeti'nin Berlin merkezli çatı kuruluşundan Türkiye kararı geldi. Dev şirket, İstanbul’da yaklaşık 200 kişinin yer aldığı teknoloji ofisini kapatacağını duyurdu.
İstanbul Ofisi Kapanıyor: Yemeksepeti Türkiye’den Çekiliyor mu?
HABER GİRİŞ

Merkezi Berlin olan gıda teslimat şirketi Delivery Hero, 8 yıl önce satın aldığı online yemek siparişi platformu Yemeksepeti için küçülmeye gidiyor. Türkiye ve Tayvan’daki küresel teknoloji merkezlerini kapatmaya hazırlanan şirket, İstanbul’da yaklaşık 200 kişiye istihdam sağladığı ofisi saf dışı bırakacak.

İstanbul’daki ofisini 2024’ün ikinci yarısına kadar tamamen kapatmaya hazırlanan şirket, küresel iş gücünde ise yüzde 13’lük daralma planlıyor.

İstanbul’da bulunan ofisin devre dışı kalmasının ise Yemeksepeti’nin operasyonlarını etkilemeyeceği söyleniyor.

Delivery Hero CEO’su Niklas Östberg’in şirket çalışanlarına gönderdiği bilgilendirme mailini paylaşan Habertürk’ün aktardığına göre şirket iki ülkedeki teknoloji merkezlerini verimliliği gerekçe göstererek kapatıyor.

Mailinde, sektördeki zorlayıcı etmenlere dikkat çeken Östberg, “Ekonomik açıdan sürdürülebilir ve kârlı bir iş kurmak amacıyla, organizasyon genelinde verimlilik sağlamamız gerekiyordu” ifadesini kullandı. Pazarın zorlu rekabet koşullarında olduğunu söyleyerek, verimliliği artırmak adına operasyonlarda ve personel sayısında küçülmeye gitmek durumunda kaldıklarını kaydetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.