Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İsrail’den Mısır ve Ürdün’deki Vatandaşlarına Uyarı

İsrail Başbakanlık Ofisi, Mısır ve Ürdün'deki vatandaşları için seyahat uyarısını en üst seviyeye çıkardı. Detaylar haberde...
İsrail’den Mısır ve Ürdün’deki Vatandaşlarına Uyarı
HABER GİRİŞ

İsrail Başbakanlık Ofisi, İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi’nin (NSC) Mısır ve Ürdün’deki İsrailliler için seyahat uyarısını en üst seviyeye çıkardığını belirtti.

Yapılan açıklamada, İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi’nin, Mısır (Sina dahil) ve Ürdün için seyahat uyarısını Seviye 4’e (yüksek tehdit) yükselttiği kaydedildi.

Söz konusu ülkelere seyahat edilmemesi tavsiye edildi. İsrail Başbakanlık Ofisi açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Mısır ve Ürdün’de bulunan İsrail vatandaşları mümkün olan en kısa sürede bu ülkeleri terk etmeli.”

Bunun yanında Fas’a yönelik seyahat uyarısı da üçüncü seviyeye yükseltildi. İsrail vatandaşlarına zorunlu olmadıkça Fas’a gidilmemesi uyarısında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Yapılan açıklamada son günlerde Orta Doğu başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde, İsrail ve Yahudi sembollerine karşı şiddet içeren İsrail karşıtı protestolarda önemli bir artış kaydedildiği vurgulandı.

İsrail, hafta içinde bir uyarıyı da Türkiye’deki vatandaşlarına yapmıştı. Vatandaşlarına Türkiye’yi derhal terk etmelerini bildirmişti. Ülkeye yönelik alarm seviyesi 4’e yükseltilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın