Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İsrail Başbakanı Netanyahu için Kıyamet Yaklaşıyor mu?

Yapılan bir kamuoyu araştırmasına göre İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun savaştan sonra koltukta kalması istenmiyor.
İsrail Başbakanı Netanyahu için Kıyamet Yaklaşıyor mu?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İsrail’de yapılan yeni bir kamuoyu yoklamasına göre İsraillilerin yüzde 21’i Netanyahu’nun savaştan sonra başbakan olarak kalmasını istiyor. Yüzde 66’sı ise başka birisinin gelmesini isterken, yüzde 13’ü kararsız olduğunu belirtti.

Anket, bugün seçim yapılsaydı Likud’un sandalyelerinin üçte birini kaybedeceğini, ana rakibi Benny Gantz’ın merkezci Ulusal Birlik partisinin ise üçte bir oranında büyüyerek ikincisini üst makama taşıyacağını ortaya koydu.

Üst düzey yetkililer ve yabancı temsilcilerle meşgul olan Netanyahu, halkla görüşmelerini sınırladı. Televizyon kameraları olmadan Gazze’ye götürülen yaklaşık 200 rehinenin yakınlarıyla görüştü. Artan çığlıklar arasında karısı yas tutan bir aileyi ziyaret etti.

Netanyahu, üst düzey generali, savunma bakanı, ulusal güvenlik danışmanı, dışişleri bakanı, maliye bakanı ve istihbarat şeflerinin İsrail tarihinde sivillere yönelik en kötü saldırıyı öngörme ve önleme konusundaki başarısızlığını kabul etmesine rağmen henüz kişisel sorumluluk konusunda herhangi bir açıklama yapmadı.

Savaş aynı zamanda Netanyahu’nun dış politikasının iki dayanağına zarar verebilir. Askeri planlamacılar, amacı Hamas’ı yok etmek olan Gazze savaşının aylarca sürebileceğini söylüyor. Asa-El, Netanyahu’nun bu süre boyunca siyasi ateşkesten yararlanacağını söyledi. Başbakanın sağlığının kalıcı olup olmayacağı ise başka bir soru.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın