Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İspanya’dan Hanelerin Yüzde 40’ını Koruyacak Önlem Paketi!

İspanya hükümeti, enerji krizini hafifletmek için sunacağı önlem paketinin bütçeden yapılacağını açıkladı. Haberin detayları aşağıda;
İspanya’dan Hanelerin Yüzde 40’ını Koruyacak Önlem Paketi!
HABER GİRİŞ

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez bugün enerji fiyatlarındaki artışla başa çıkmak için ülkede yeni bir önlem paketini onaylayacağını duyurdu. Önlem paketinin evlerin yüzde 40’ını korumak için sunulduğu ve 3 milyon euro bütçe ile oluşturulduğu bildirildi.

Sanchez önlem planını 18 Ekim’de Bakanlar Kurulu’na sunacağını kaydetti. Sunulacak paketin, düşük gelirli hanelerin 1,5 milyonuna ulaşacağı ve elektrik faturasında yüzde 40’lık indirim sağlayacağı belirtildi.

Rusya-Ukrayna savaşı sebebiyle ortaya çıkan enerji krizi küresel bir sorun haline gelirken, İspanya hükümeti yeni bir önlem paketi sundu.

Merkezi doğal gaz ısıtmalı yerlerde olan evler için üç aylık artışın, 2023 yılının sonuna kadar sınırlandırılacak yeni bir düzenlenmiş oran oluşturacağını açıklandı.

Sosyal Yardım İkramiyeleri 2 Yılda Bir İki Katına Çıkarılacak

Ülkedeki hassas haneleri işaret eden Sanchez, 2022 ve 2023’te alınacak olan sosyal yardım ikramiyelerinin güçlendirileceğini ve her iki yılda da bütçenin iki katına çıkacağını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Başbakana göre asgari yardım miktarının 40 euroya ve ortalama yardım miktarının iki katına çıkarılması ile hane başına yaklaşık 375 euro destek sağlanmış olacak.

Pedro Sanchez, “Refah Devletimiz sayesinde İspanyollar kanser tedavisi görmek için asla ipotekli olmayacak.” dedi.

Elektrik önlemlerinin yanı sıra Sanchez, İspanya’nın nüfus yoğunluğunun en az olduğu Soria, Teruel ve Cuenca illerine de yardım yapılacağını duyurdu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.