Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İspanya’da Kripto Kullanımı Araştırmasında İlginç Sonuçlar Çıktı

Bitnovo'nun araştırma sonuçlarına göre İspanya'da kripto para birimlerinin kullanımı ve benimsenmesi giderek artıyor. Detaylar haberde;
İspanya’da Kripto Kullanımı Araştırmasında İlginç Sonuçlar Çıktı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İspanya’da kripto para ekosisteminin gelişim durumunu ölçmek için bir araştırma yapan Bitnovo şirketinin ortaya koyduğu verilere göre kripto para ödemelerinin benimsenmesi ülkede yoğun bir hızla artmaya devam ediyor.

Sonuçlara göre ödeme yaparken, birçok İspanyol vatandaşın ana ödeme aracı olarak kripto para birimlerini tercih ettiği ortaya çıktı.

Kripto Paralar En Çok Kullanılan İkinci Ödeme Yöntemi

Araştırma, ülkede yaşayanların yüzde 71,4’ünün kredi kartı veya banka kartı, yüzde 50’sinin kripto para birimleri, yüzde 39,3’ünün Bizum ve yüzde 35,7’sinin banka havalesi ile ödeme yaptığı sonucunu çıkardı.

Ülkede İspanyollar tarafından en çok kullanılan ikinci ödeme yöntemi olarak kripto para birimlerinin konumlandırılması dikkat çekti.

İspanyollar Neden Kripto Para Alıyor?

Bitnovo, kripto para birimleri alma aşamasında İspanyolların motivasyonlarını da anlamaya çalıştı ve araştırmasında bu konuya da eğildi.

GCM Yatırım Banner

Bu kategoride elde edilen sonuçlara bakıldığında, İspanyolların yüzde 60,7’sinin kripto para birimlerini uzun vadeli yatırımlar için, yüzde 35,7’sinin ödemeleri yapmak için, yüzde 21,4’ünün kısa vadeli spekülasyonlar için ve yüzde 17,9’unun meraktan satın aldıkları bilgisi verildi.

İspanya Uluslararası Arenada 22. Sırada

Stadista tarafından sağlanan verilere göre İspanya, 2019’daki yüzde 10’a kıyasla nüfusun yüzde 15’i ile kripto para birimlerinin benimsenmesinde uluslararası alanda 22. sırada yer alıyor.

Son olarak Bitnovo tarafından yürütülen araştırma, İspanyolların kripto para birimleri kullanımına ilişkin merak uyandıran veriler ortaya çıkardı.

İspanyolların yüzde 53,6’sının kripto para birimlerini tasarruf için, yüzde 42,9’unun yatırım veya ticaret için, yüzde 35,7’sinin ödemeler için ve yüzde 10,7’sinin havale için kullandığı belirtildi.

Uzmanlar, ödeme seçeneği olarak banka havalesini geride bırakma örneğinden yola çıkarak, İspanyollar tarafından tercih edilen en popüler ödeme yöntemlerinin başında kripto paraların gelmesi sonucuyla kripto ekosisteminin ülkede oldukça hızla büyüdüğünün altını çizdiler.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.