Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İSO Başkanlık Seçimi Sonuçlandı!

İstanbul Sanayi Odası’nın seçim sonuçları açıklandı. Erdal Bahçıvan’ın galibiyetiyle birlikte 2013’ten bu yana başkanlık koltuğunda değişim olmadı.
İSO Başkanlık Seçimi Sonuçlandı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin en büyük sanayi odası olan ve başkanlık seçiminde tüm gözleri üzerine çeken İstanbul Sanayi Odası’ndan beklenen haber geldi. İSO başkanlık seçimi sonuçlandı. Rekabet dolu sürecin ardından Erdal Bahçıvan tekrar başkanlığa seçildi. Böylece yaklaşık 22 bin üyeye sahip olan İSO’nun başkanlık koltuğunda 2013’ten bu yana değişim olmadı.

İSO’nun Odakule’da yer alan genel merkezinde sabah saat 9:00’da başlayan seçime toplam 130 meclis üyesinin tamamı katılım sağladı. Seçimde Bahçıvan’ın rakibi Adnan Dalgakıran oldu.

Yoğun ilgi gören oylamada sayım sonrası Bahçıvan’ın 56 oya karşılık 74 oyla Dalgakıran’ı geride bırakarak tekrar başkan seçildiği açıklandı.

Bahçıvan’ın yönetim kurulu listesindeki isimler arasında; Vehbi Canpolat, Kemal Akar, İrfan Özhamaratlı, Sultan Tepe, Hüseyin Çetin, Cemal Keleş, Celal Kaya, Faruk Sarı, İnan Altınbaş ve Murat Çökmez yer aldı.

Yönetim kurulu yedek üyeleri ise şöyle sıralandı: Yalçın Çağlar, Kenan Baytaş, Mehmet Şenocak, Saadettin Kaşıkırık, Suat Öztürk, Aydın Aslandağ, Kerim Çolakoğlu, Fuat Küçük, Adem Genç, ve Abdurrahman Uzun.

GCM Yatırım Banner

Erdal Bahçıvan Kimdir?

Üniversite eğitimini 1986 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Erdal Bahçıvan, aile şirketi Bahçıvan Gıda’da çalışma hayatına başladı.

Bahçıvan Gıda Genel Müdürü olarak görevini yürüten Bahçıvan, 1987 yılından bu güne İSO Meclis Üyesi olarak görevini sürdürüyor.

59 yaşındaki İSO Başkanı, 2013 yılından itibaren başkanlık koltuğunda bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.