Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ISMEN Bilançosu Ardından Hedef Fiyatı Yükseldi

Dün akşam açıklanan ISMEN bilançosunun ardından yatırım kurumları hisse için hedef fiyatlarını revize etti. Detaylar haberin içerisinde;
ISMEN Bilançosu Ardından Hedef Fiyatı Yükseldi
HABER GİRİŞ

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (ISMEN) tarafından dün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2023 yılı ilk 9 ayına ilişkin bilançosu açıklandı. Şirket, yılın ilk 9 ayındaki net kârı yüzde 253 artarak 7 milyar 164 milyon 498 bine yükseldi.

Açıklanan bilançonun ardından kurumlar tarafından Borsa İstanbul’da ISMEN koduyla işlem gören hisse için hedef fiyat ve tavsiyeler revize edildi.

ISMEN bugün TSİ 12.39 itibarıyla yüzde 9,19 düşerek 38,5 seviyesinden işlem gördü. Hisse dünkü kapanışını 42,42 seviyesinden yapmıştı.

ISMEN Paratic Piyasalar Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

İş Yatırım için hedef fiyatını 35,9 liradan 59,81 liraya yükselten TERA Yatırım, tavsiyesini ise “endeks üstü getiri” olarak korudu.

Deniz Yatırım, İş Yatırım’ın 2023 yılı 3’üncü çeyrek sonuçlarında 2,9 milyar lira net kâr açıkladığını anımsattı. Kendi beklentilerininse 2,975 milyon lira olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

Kâr rakamının bir önceki döneme göre hemen hemen aynı kaldığı belirtildi. Ancak geçen senenin ilk 9 aylık dönemine göre yüzde 280 oranında arttığına işaret edildi.

ISMEN’ın açıklanan finansal sonuçlarına göre Deniz Yatırım, sonuçların hisse fiyatı üzerinde sınırlı olumlu bir etki göstereceğini tahmin etti.

Kurum, İş Yatırım için “AL” önerisini sürdürürken, hedef fiyatını 45 liradan 59 liraya yükseltti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın