Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İskontolu Hisseye Yeni Hedef 223 TL! Ziraat Yatırım Onayladı

Ziraat Yatırım, 2023 finansal sonuçlarını açıklayan Aygaz için değerlendirmelerini paylaştı ve hedef fiyatını yukarı yönlü olarak güncelledi. İşte detaylar;
İskontolu Hisseye Yeni Hedef 223 TL! Ziraat Yatırım Onayladı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler için önemli raporlar paylaşılmaya devam ediliyor. Özellikle bilançosu beğenilen şirketlerin hisseleri için hedef fiyat revizeleri, net kar ve hasılat beklentileri açıklanıyor.

Milyonlarca yatırımcı, doğru şirketlere yatırım yapmak amacıyla paylaşılan araştırma raporlarını yakından takip ediyor. Uzmanlar, özellikle borsanın volatil hareket ettiği süreçte analistlerin hazırladığı araştırma raporlarının okunup tercihlerin bu doğrultuda yapılması gerektiğini vurguluyor.

Aygaz için Beklentiler Değişti

Ziraat Yatırım, 13 Mart tarihinde paylaştığı raporunda Aygaz’ın 2023 yılı ana ortaklık net dönem karının 5,9 milyar TL seviyesinde geldiğini ve 2022’ye göre yüzde 13,1 oranında düştüğünü belirtti.

Aynı dönemde satış gelirlerinin önceki yıla göre yüzde 9,1 azaldığına ve 64,8 milyar TL seviyesinde gerçekleştiğine dikkat çekildi.

Harun Dereli ve Aylin Koşar tarafından hazırlanan raporda Aygaz ile ilgili beklentilerin güncellendiği ifade edildi. 2024 yıl sonu satış geliri tahmininin 80,6 milyar TL, FAVÖK marjı tahmininin ise yüzde 3 olduğu paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

AYGAZ hisseleri için hedef fiyat 187 TL’den 223,6 TL’ye yükseldi. Aygaz hisselerinin güncellenen hedef hisse fiyatına göre yüzde 24,6 oranında ıskontoyla işlem görmesine bağlı olarak “al” tavsiyesinin korunduğu açıklandı.

İskontolu Hisseye Yeni Hedef 223 TL! Ziraat Yatırım OnayladıKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 135 TL’den tamamlayan AYGAZ, 13 Mart’ta 168,8 TL’ye kadar yükselse de bu noktada tutunmayı başaramadı. BIST 100 endeksinin yüzde 1,7 değer kaybederek 8910 puana düştüğü günde AYGAZ negatif ayrıştı ve kapanışını yüzde 4,2 düşüşle 161,4 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 6, aylık yüzde 3 ve yıllık yüzde 99 oranında değer artışı gerçekleşti.

Aygaz, 5 Mart tarihinde yaptığı açıklamada yatırımcılarına pay başına 6,1 TL ödeyeceğini duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.