Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İskoçya Başbakanı: İngiltere’nin Kısıtlamaları Hafifletme Planı Burada Geçersiz

İskoçya Başbakanı, Boris Johnson’un kısıtlamaları hafifletmesini ele alarak söz konusu adımların İskoçya’da geçerli olmadığını vurguladı.
İskoçya Başbakanı: İngiltere’nin Kısıtlamaları Hafifletme Planı Burada Geçersiz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon, bugünkü basın toplantısında ülkedeki tüm kısıtlamaların devam ettiğini dile getirdi. İskoç Hükümeti’nin sitesinde yer alan açıklamaya göre Sturgeon konuşmasına vaka sayılarını vererek başladı.

Sabah 9 itibarıyla toplam 13,627 pozitif vaka olduğu, toplam ölüm sayısının 1862’ye çıktığı ve toplam 1453 hastanın hastanede tedavi gördüğü bilgisini verdi.

İskoç Hükümeti’nin ikinci koronavirüs yasasını yayınladığını söyleyen lider, tasarının İskoçya’ya pandemi konusunda yardımcı olacak bir dizi önlem daha içerdiğini aktardı.

Başbakan Boris Johnson’ın İngiltere’deki kısıtlamaları hafifletme planının bazı detaylarını paylaşmasına işaret eden Sturgeon, söz konusu duyurulan İskoçya’da geçerli olmadığını tekrarladı.

Johnson dün İngiltere’de hane halkı üyeleriyle olma şartıyla insanların parklarda oturup, başka yerlere gidebileceklerini duyurdu. Egzersiz için dışarı çıkma sayısının artırılması ve evden çalışma imkanı olmayanların işbaşı yapmaları gibi hafifletme adımlarının atıldığını bildiren Johnson, 1 Haziran’da bazı küçük çocukların okula dönebileceği ve mağazaların açılabileceğini kaydetti.

Söz konusu açıklamalardan bahseden İskoç Başbakan, duyuruların burada geçerli olmadığını çünkü İskoç Hükümeti’nin virüsün potansiyel olarak kontrolden çıkma riski taşımadan bu değişikliklerin İskoçya’da yapılabileceğinden henüz emin olmadığını söyledi.

GCM Yatırım Banner
İskoçya’nın kısıtlamalarının aynı şekilde devam ettiği ve kilit mesajlarda bir değişiklik yapılmadığını dile getirdi.

İskoçya Başbakanı Egzersiz AçıklamasıBaşbakan egzersiz yapmanın, insanlara parkalarda ya da plajlarda buluşma izni vermediğini ve yine sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmesi gerektiğinin üzerini çizdi.

Egzersiz yapmak, ilaç ya da yiyecek satın almak, evden yapılamayacak zorunlu işler için çıkmak dışında insanlara evde kalmaları için çağrıda bulunan Sturgeon, kısıtlamalara ne kadar dikkat edilirse o kadar kısa vadede hafifletme aşamalarına geçilebileceğini belirtti.

“Lütfen Birleşik Krallık’ın diğer bölgelerinden gelen mesajlarla dikkatinizi dağıtmayın. Birleşik Krallık’taki tüm hükümetler doğru olanı yapmaya çalışıyor ve hepimiz doğru olduğunu düşündüğümüz adımları doğru zamanda atma sorumluluğunu taşıyoruz. Bu yüzden lütfen İskoçya’da yaşıyorsanız, burada geçerli olan yasalara uyun ve İskoç Hükümeti’nin rehberliğini izleyin.”

Nicola Sturgeon, bu basın toplantılarında ayağa kalkıp Covid-19 ölümlerini duyurmayı şimdiye dek yapması gereken en kötü şey olarak tanımlarken “bunların hiçbiriyle Rus ruleti oynamak istemiyorum” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.