Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İskenderun Demir ve Çelik 845 Milyon TL Zarar Açıkladı!

Borsa İstanbul’da ISDMR koduyla işlem gören İskenderun Demir ve Çelik, 2023 ilk çeyrekte 1 milyar TL’ye yakın zarar bildirdi. İşte detaylar;
İskenderun Demir ve Çelik 845 Milyon TL Zarar Açıkladı!
Yorum

Demir ve çelik sektöründe faaliyet gösteren şirketlerden kötü bilançolar gelmeye devam ediyor. Ereğli Demir ve Çelik net karının yaklaşık yüzde 100 oranında gerilediğini bildirmişti. İskenderun Demir ve Çelik (ISDMR), 2023 ilk çeyrekte 845 milyon TL zarar açıkladı. 2022’nin aynı döneminde net kar 2 milyar 661 milyon TL seviyesindeydi.

Şirketin satışları yüzde 35 oranında gerileyerek 10 milyar TL’ye düşerken, brüt zarar 849 milyon TL, esas faaliyet zararı ise 981 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.

Dönen varlıklar yüzde 8 azalarak 31 milyar TL’den 28 milyar TL’ye inerken duran varlıklar yüzde 5 yükselişle 45,5 milyar TL’ye çıktı.

İskenderun Demir Çelik’in finansal borcu 11,8 milyar TL’de sabit kalırken net borç yüzde 21 artarak 6,4 milyar TL’ye yükseldi.

Şirketin FK’sı 12.13, PD/DD değeri ise 1.58 seviyesinde.

ISDMR, Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksinde sert düşüş gösteren şirketler arasında yer aldı. Şirketin hisseleri kapanışını günlük yüzde 6 kayıpla 28 TL’den yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu