Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Işıklar Enerji ve Cemaş Döküm’den Güncel Duyurular

Işıklar Enerji'nin bağlı ortaklığının gayrimenkul satışını duyururken, Cemaş Döküm ise satış yapılan şirketin bağlı ortaklığı olması sebebiyle açıklama yaptı.
Işıklar Enerji ve Cemaş Döküm’den Güncel Duyurular
HABER GİRİŞ

Cemaş Döküm Sanayi A.Ş Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden gayrimenkul alımı hakkında, Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş ise gayrimenkul satışına yönelik açıklamada bulundu.

Işıklar Enerji, bağlı ortaklığı Çimtek Çimento Teknolojisi Mühendislik A.Ş, aktifinde kayıtlı bulunan İstanbul’un Kadıköy İlçesinde olan gayrimenkulün BND Elektrik Üretim A.Ş’ye satıldığını duyurdu.

Söz konusu satışın Harmoni Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından hazırlanan değerleme raporuna uygun olarak yapıldığı ve 10.650.000 TL bedel karşılığında gerçekleştiği kaydedildi.

Şirketin borsada (IEYHO) koduyla işlem gören hisselerine göz attığımızda saat 14.10 itibarıyla yüzde 0,41’lik yükseliş ile 2,47 TL’den işlem gördüğü kaydedildi.

Cemaş Döküm ise bu duyuru kapsamında yeniden bir açıklama yaparak BND Elektrik Üretim A.Ş’nin satın alımını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Şirket açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bağlı Ortaklığımız BND Elektrik Üretim A.Ş. İstanbul ili, Kadıköy ilçesi, Kozyatağı mahallesi, 3117 ada 71 parsel üzerindeki bulunan, 42/3200 arsa paylı 173 m2 alanı olan daire niteliğindeki 32 no.lu bağımsız bölümü 10.650.000 TL bedelle Harmoni Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.tarafından hazırlanan 11.08.2023 tarihli değerleme raporuna uygun olarak Çimtek Çimento Teknolajisi Mühendislik A.Ş. ‘den 23.08.2023 tarihinde satın almıştır.”

Şirketin borsada (CEMAS) koduyla işlem gören hisselerine göz attığımızda saat 14.11 itibarıyla yüzde 0,33’lük düşüşle 3.04 TL’den işlem gördüğü kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.