Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Işıklar Enerji Kredi Kapatırken Hisseler Yıllık %23 Değer Kaybetti

Işıklar Enerji, bağlı ortaklığı Metemteks tarafından kullanılan 5.460.000 TL tutarındaki 84 ay geri ödeme süreli kredinin bakiye borcunun vadesinden önce kapatıldığını açıkladı.
Işıklar Enerji Kredi Kapatırken Hisseler Yıllık %23 Değer Kaybetti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) kredi kapaması hakkında bildirimde bulundu.

KAP açıklamasına göre Işıklar Enerji, bağlı ortaklığı Metemteks Sentetik İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 19.04.2018 tarihinde sat ve kirala yöntemi ile QNB Finans Finansal Kiralama A.Ş.’ den, Metemteks’in fabrika bina ve arsasının satılıp geri kiralanması suretiyle kullanılan 5.460.000 TL tutarındaki 84 ay geri ödeme süreli kredinin bakiye borcunun vadesinden önce 12.11.2021’de kapama masrafları ile 3.762.098 TL olarak nakden ödenerek kapatıldığını belirtti.

Işıklar Enerji Hisse Kredi Kapama
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Kapama işlemi ile birlikte söz konusu fabrika binası ve arazi tapusunun Metemteks’e devri ve krediye kefil olan bağlı ortaklıklar Işıklar Holding A. Ş. ve Işıklar Ambalaj Pazarlama A.Ş.’nin kefaletlerinin kaldırılması çalışmalarına başlandığı eklendi.

Cuma günü 0,93 Türk lirasından kapanış yapan IEYHO kodlu hisse senetleri, bugüne 0,94 TL ile başlayıp açılışta en yüksek 0,95 TL’yi gördü.

TSİ 14.30’da yüzde 1 artıda fiyatlanan Işıklar Enerji hisseleri, 0,93 – 0,95 TL aralığında kaldı. Haftalık bazda yüzde 3 düşen hisseler, aylık bazda yüzde 3 değer kaybetti. Yıllık bazda ise yüzde 23 oranında geriledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın