Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Işıklar Enerji Hisseleri Dava Bildirimine Tepki Vermedi

Işıklar Enerji bağlı ortaklığı aleyhine açılan dava hakkında bildirimde bulunurken hisseler tepki vermedi.
Işıklar Enerji Hisseleri Dava Bildirimine Tepki Vermedi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. bağlı ortaklığı aleyhine açılan dava hakkında bildirimde bulundu. Bugün şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirim sonrasında hisseler

Cuma günkü seansı 0,97 Türk lirasında tamamlayan hisseler, Ekim ayının üçüncü haftasına 0,97 TL ile yatay başladı. Sonrasında yatay seyrini sürdürdü.

TSİ 12.18’de yatay seyri sürdüren IEYHO hisselerinin gün içi hareket aralığı 0,95 – 0,77 TL oldu.
Işıklar Enerji Hisse Yatay
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

KAP’a yapılan bildirimde şu ifadelere yer verildi:

“T.C. İstanbul Anadolu 7. Asliye Ticaret Mahkemesinde 2018/191 Esas numarası ile görülmekte olan bağlı ortaklığımız Işıklar Holding A.Ş.’nin 11.01.2018 tarihli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında alınan kararlarının iptali için açılan davada 3 no.lu gündem maddesi kapsamında alınan kararların iptaline, gerekçeli kararın taraflara tebliğinden itibaren iki hafta içinde istinaf kanun yolu açık olmak üzere karar verilmiştir.”

Anılan genel kurul toplantısının toplantı tutanağını ekte sunan Işıklar Enerji, gerekçeli kararın henüz tebliğ edilmediğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

“Gerekçeli kararın tebliğinden sonra kararın bozulması için bağlı ortaklığımız Işıklar Holding A.Ş. tarafından istinaf yoluna gidilecektir.” ifadelerini ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.