Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Işıkhan’dan Memur Zammı Açıklaması: Çalışanlarımızı Koruyacağız

Uzun ve stresli bir sürecin ardından memur ve memur emekli aylıklarına yapılacak zam oranı netleşmişti. Bakan Işıkhan’dan açıklama geldi.
Işıkhan’dan Memur Zammı Açıklaması: Çalışanlarımızı Koruyacağız
HABER GİRİŞ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabı üzerinden memur zam sözleşmelerine yönelik değerlendirmesini paylaştı. Işıkhan, memur ve memur emeklilerinin haklarını belirleyen sözleşme kapsamında hakem heyetinin 2024 yılı için yüzde 15+10, 2025 için yüzde 6+5 zam oranı üzerinde karar kıldığını belirtti.

Görüşmeler neticesinde memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2024’ün ilk 6 ayında yüzde 15, ikinci 6 ayında yüzde 10, 2025’in ilk 6 ayında yüzde 6 ve ikinci 6 ayında yüzde 5 zam yapılacak. Memurlar, 2024 için toplam yüzde 70, 2025 için ise yüzde 40 zam talep etmişti.

Işıkhan’dan Memur Zammı Açıklaması: Çalışanlarımızı Koruyacağız

Bakan Işıkhan, kamu görevlileri adına talep edilen 50 maddenin aynı şekilde kabulü ve diğer sosyal haklar hususunda önemli kazanımlara imza atılan sözleşmelerin, tüm çalışanlar adına hayırlı olmasını diledi.

“Çalışanlarımızı Korumaya Devam Edeceğiz”

Işıkhan, söz konusu süreci karşılıklı anlayış, istişare ve nezaket ilkeleri çerçevesinde yürüten Konfederasyonlara, genel yetkili sendikalara ve emek veren tüm komisyonlara teşekkür etti.

GCM Yatırım Banner

Sosyal devlet anlayışı ile birlikte çalışanları enflasyon karşısında korumaya devam edeceklerini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.