Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Işıkhan’dan Memur Maaş Zammı Açıklaması: Yüzde 50’ye Yaklaşacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, gelecek yıl memur maaşlarındaki artışın yüzde 50’ye yaklaşacağını söyledi.
Işıkhan’dan Memur Maaş Zammı Açıklaması: Yüzde 50’ye Yaklaşacak
HABER GİRİŞ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur maaşlarındaki artışa ilişkin açıklamalarda bulundu. Işıkhan memur maaşlarındaki artışın 2024’te yüzde 50’ye yaklaşacağını, emekli maaşlarına yönelik çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Bakan Işıkhan, “Memur ve memur emeklilerimiz için enflasyon hedeflemelerine göre Ocak 2024’te yapılacak artış yaklaşık yüzde 50’ye yaklaşacaktır. En düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacaktır.” açıklamasında bulundu.

Emekli maaşıyla ilgili de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği talimat doğrultusunda çalışmaların sürdüğünü belirten Işıkhan, “İktidarımız boyunca emeklilerimizi, işçilerimizi, memurlarımızı enflasyona ezdirmedik. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

EYT kapsamında 1 milyon 899 bin kişinin emeklilik işleminin yapıldığının bilgisini veren Işıkhan, maaşı henüz bağlanmayan vatandaşların yıl sonundan öncec haklarına kavuşacağını söyledi. Seçim vaatleri kapsamında da pek çok düzenlemenin hayata geçeceğini söyleyen Işıkhan, BAĞ-KUR prim gün sayısının 9 binden 7 bin 200’e düşürülerek SSK’lılarla eşitleneceğini belirtti.

Bunun 1 milyon BAĞ-KUR’luyu kapsayacağını aktaran Işıkhan, “Aile Koruma Kalkanı kapsamında her ailede en az bir kişinin, gençler öncelikli olmak üzere çalışması, belirli süreyle sigorta primlerinin tamamının karşılanması sağlanacak. Ev kadınlarına isteğe bağlı sigorta kapsamında prim desteği verilecek.” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Işıkhan sözlerini tamamlarken, birinci dereceye ulaşmış tüm devlet memurlarına 3600 ek gösterge verileceğini ve yaşlı bakım sigortasının hayata geçirileceğini kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.