Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Işıkhan’dan Emeklileri İlgilendiren Açıklama: Kayıtsız Kalmayacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilerin talepleri ile ilgili çalışma yürüttüklerini söyledi. Ayrıntılar geliyor..
Işıkhan’dan Emeklileri İlgilendiren Açıklama: Kayıtsız Kalmayacağız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde, Kamu İşveren Heyetinin yeni teklifini bugün vereceğini söyledi.

Yürüttükleri toplu sözleşme görüşmelerinin kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarını ilgilendiren oldukça geniş ve kapsamlı içeriğe sahip karar süreçleri olduğunu belirten Işıkhan, belirlenecek mali ve sosyal hakların yaklaşık 6 milyon kişiyi ve ailesini yakından ilgilendirdiğini söyledi.

Işıkhan, görüşmelerde yetkili konfederasyon olarak yer alan Memur-Sen’in üçer aylık dönemlik artışlarla 2024-2025 yıllarında toplam yüzde 110 zam talebinde bulunduğunu hatırlattı ve görüşmelerde anlaşma sağlanamaması halinde sürecin Kamu Görevlileri Hakem Kurulu tarafından sonuçlandırılacağını ifade etti.

Amaçlarının en kısa sürede karar alınması olduğunu belirten Işıkhan, görüşmelerin uzlaşma ile neticeleneceğini belirtti.

Işıkhan sözlerini, “Elbette bu bir pazarlık sürecidir. Teklifler sunulur, uygun bulunur ya da bulunmaz. Bu gayet doğal bir seyirdir. İnşallah süreç tüm paydaşları memnun edecek şekilde, sağduyu, ortak akıl ve uzlaşma içerisinde karara bağlanacak. Ben şimdiden ülkemiz ve çalışma hayatımız adına hayırlı olmasını diliyorum.” ifadeleri ile sürdürdü.

GCM Yatırım Banner

Bakan Işıkhan’ın gündeminde emeklilerin talepleri de yer aldı. Emekli aylıklarının iyileştirme talepleriyle ilgili olarak konuşan Işıkhan, “Cumhurbaşkanımızın talimatlarını aldık ve çalışmaya başladık. Bu zamana kadar ne emeklilerimizin ne de diğer vatandaşlarımızın taleplerine kayıtsız kalmadık, bundan sonra da kalmayız. Tüm imkanlarımızı hatta imkanları daha da zorlayarak gerekeni yapacağımızın bilinmesini özellikle belirtmek istiyorum.” açıklamasında bulundu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.