Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ISDMR ve EREGL Yatırımcılarının Beklediği Gün Yarın!

Geçen yıl temettü dağıtmama kararı alan Erdemir Ereğli Demir Çelik ile İsdemir İskenderun Demir Çelik, yarın yatırımcısının beklediği kâr payı ödemelerini yapacak.
ISDMR ve EREGL Yatırımcılarının Beklediği Gün Yarın!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen yıl temettü dağıtımına çıkmayarak yatırımcılarını üzen Erdemir Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL) ve İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. (ISDMR) bu yıl motivasyonu artıracak kararlar aldı. İki dev isim, bu yıl hissedarlarına nakit temettü dağıtımı yapacak.

Söz konusu temettüler yarın dağıtılacak. ISDMR payları için 16 Nisan Salı günü hisse başına brüt 0.50 TL, net 0.45 TL nakit temettü ödemesi yapılacak.

Geçen yıl şirketin yatırım döneminde olması gerekçesiyle yatırımcıları ile kâr paylaşımında bulunulmayan ve bu yıl ise temettü kararı çıkan EREGL paylarında temettü ödemeleri için hak kullanım tarihi 16 Nisan 2024 olacak.

EREGL yatırımcıları için hisse başına brüt 0.50 TL, net 0.45 TL nakit temettü ödemesi gerçekleştirilecek.

Her iki hisse için de temettü ödemesi alabilmek için yatırımcıların 15 Nisan 2024 tarihli seans kapanışı itibarıyla hisse senedine sahip olması yeterli olacak.

GCM Yatırım Banner

Nakit temettü ödemeleri yarın yapılacak ve temettülerin hesaplara geçişi iki iş günü sonra gerçekleşeceğinden, 18 Nisan Perşembe günü itibarıyla yatırımcılar kâr paylarını hesaplarında görecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.