Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İsdemir Hisseleri Dengeli Gelir Yapısını Vurgulayan JCR Raporunu Fiyatladı

İsdemir hisseleri JCR derecelendirmesi sonrasında yarım gün olan 28 Ekim işlemlerini pozitif tamamladı.
İsdemir Hisseleri Dengeli Gelir Yapısını Vurgulayan JCR Raporunu Fiyatladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Avrasya, İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. hakkında hazırladığı değerlendirme raporunu yayımladı. Kurum, şirketin uzun vadeli ulusal yerel ve yabancı para notunu BB, görünümünü stabil olarak güncelledi. Uzun vadeli ulusal notu ise AA+ (Trk) olarak belirlendi.

Derecelendirme yaparken ele alınan konulardan; güçlü FAVÖK oluşumunu sağlayan dengeli gelir yapısının, öngörülebilir nakit akışı yaratma gücünün, düşük net borç pozisyonunun likidite yönetimini kolaylaştırmasının, yabancı para endeksli nakit akışının riskten korunma sağlamasının ve yerel piyasadaki deneyiminin pozitif katkı sağladığı bildirildi.

Öte yandan pandemi nedeniyle derinleşen küresel ekonomideki yavaşlamanın, yüksek temettü ödemelerinin nakit akış göstergelerini sınırlandırmasının, dalgalı dış faktörlerin gelir ve karlılık göstergelerini etkilemesinin negatif unsurlar olduğu açıklandı.

BIST metal ana sanayi endeksi altında yer alan şirketin hisselerinde oklar yeşili gösteriyor.
İsdemir Hisseleri 13,59 Lira
Kaynak: Investing

ISDMR kodlu hisseler önceki kapanışını 13,55 liradan yaptı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili nedeniyle bugün yarım gün olan yurt içi işlemlerine hafif yukarıda başladı. 13,58 liradan açıldıktan sonra saat 11.50’de 13,69 ile gün içi en yükseği kaydetti.

Ardından hafif geri çekilerek kapanışa doğru kazancının bir kısmını geri verdi. Haftayı %0,30 değer kazancıyla 13,59 liradan tamamladı. İsdemir hisseleri haftalık bazda %4,47, aylık %17,21 ve yıllık %104,68 oranında prim yaptı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın