Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Yatırım TÜPRAŞ için 3. Çeyrek Kâr Tahminini Açıkladı

İş Yatırım, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.'nin 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosuna ilişkin tahminini yayımladı. Detaylar haberin içerisinde;
İş Yatırım TÜPRAŞ için 3. Çeyrek Kâr Tahminini Açıkladı
HABER GİRİŞ

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından bugün TÜPRAŞ’ın (Türkiye Petrol Rafineleri A.Ş.) 3’üncü çeyrek bilanço tahmini açıklandı. Borsa İstanbul’da TUPRS hisse koduyla işlem göre TÜPRAŞ, 2023 yılı 3’üncü çeyrek bilançosunu 25 Ekim’de açıklayacak.

İş Yatırım açıklamasında, TÜPRAŞ’ın ürün kârlılığının güçlü bir çeyreği ifade ettiğine işaret edildi. Stoklarını kısmen hedge eden şirketin, petrol fiyatlarındaki oynaklıktan daha az etkilendiği ileri sürüldü.

Öngörülere göre şirket kârlılığı geçen çeyreğe ve geçmiş yıllara rağmen halen yüksek seyrediliyor.

İş Yatırım, TÜPRAŞ’ın 3’üncü çeyrek döneminde net kârını yüzde 32,84 artırarak 15 milyar 874 milyon liraya ulaşacağını ileri sürdü.

Şirketin, 9 aylık toplam kârını ise yüzde 27,21 artırarak 29 milyar 839 milyon 317 liraya ulaşacağını tahmin etti.

GCM Yatırım Banner

TÜPRAŞ’ın net satışlarının 3’üncü çeyrekte 180 milyarı aşacağı öngörülürken, FAVÖK ise söz konusu çeyreklikte 23 milyar 291 milyon lira olacağı tahmininde bulunuldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.