Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Yatırım O Şirketi Listesine Ekledi: Hedef 92,25 TL

İş Yatırım, Oyak Çimento’yu takip listesine eklediğini açıkladı ve şirket için öne çıkan başlıkları değerlendirdi. İşte detaylar;
İş Yatırım O Şirketi Listesine Ekledi: Hedef 92,25 TL
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da vergi gündemiyle birlikte değer kaybı görülürken aracı kurumlar beğendikleri şirketleri yatırımcılarla paylaşmayı sürdürüyor. İş Yatırım, 1 Temmuz’da paylaştığı raporunda Oyak Çimento’yu takip listesine eklediğini duyurdu.

Şirketin toplam 24 milyon ton çimento üretim kapasitesi ile Türkiye çimento sektöründe pazar lideri olduğunu belirten İş Yatırım analistleri, şirketin Türkiye genelinde 7 entegre ve 3 çimento öğütme tesisine sahip olduğunu paylaştı.

Oyak Çimento’nun BIST 30 ve MSCI endekslerinde yer alan BIST’teki tek çimento hissesi olduğu ifade edildi. TCC Group Holdings tarafından kontrol edilen şirketin dünyanın en büyük 3. çimento oyuncusu Taiwan Cement’in (TC), Oyak Çimento’nun yüzde 75,8’ine sahip olan TCC Oyak’taki hisselerini yüzde 40’tan yüzde 60’a çıkararak şirketin ana hissedarı olduğu kaydedildi.

Oyak Çimento’nun yırt içi pazar payını iki katına çıkarmak için inorganik büyümeyi hedeflediğini belirten analistler, şirketin Suriye, Irak ve Ukrayna gibi potansiyel sınır ihracat pazarlarına yakın konumda operasyonlara sahip olduğunu aktardı.

İş Yatırım, OYAKC için “al” tavsiyesi ve yüzde 47 artış potansiyeline işaret eden 12 aylık hisse başına 92 TL hedef fiyat ile şirketi takip listesine eklediğini duyurdu.

GCM Yatırım Banner

İş Yatırım O Şirketi Listesine Ekledi: Hedef 92,25 TLKaynak: Paratic Piyasalar

1 Temmuz saat 15.10 itibarıyla BIST 100 endeksi yüzde 2,2 düşüşle 10 bin 411 puanda seyrederken OYAKC yüzde 0,8 düşüşle 62 TL’ye geriledi. Haftanın ilk işlem gününde borsadaki kazançlara yönelik vergi konusunun tekrar gündeme gelmesi sert satışlara ortam hazırladı.

OYAKC, yıllık getirisiyle BIST 100 endeksinin gerisinde kaldı ve yüzde 48 değer kazandı. Endekste yıllık artış yüzde 80 düzeyinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.