Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İŞ GYO için Hedef Fiyat Yükseldi

BIST 100 endeksi için izlenmesi ve kısa pozisyona geçilmesi gereken seviyeleri paylaşan Vakıf Yatırım, İŞ GYO için hedef fiyat güncellemesini duyurdu. Detaylar haberde;
İŞ GYO için Hedef Fiyat Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Orta Doğu’daki savaş gerilimiyle dalgalanan Borsa İstanbul’da yatırımcılar sakin liman arayışı içine girdi. Hisselerin kısa ve uzun vadede göstereceği performansı fiyatlayan finans raporları yakın takibe alındı. Vakıf Yatırım, borsaya ilişkin günlük strateji bülteninde BIST 100 endeksinin 7.700 seviyelerinden uzaklaşma niyetinde olmadığına dikkat çekti.

TSİ 12.00 itibarıyla 7670 puandan kayda geçen endekste 7850-8000 puan aralığının hala daha hedefte olduğu belirtildi.

İzlenmesi gereken desteğin 7.500 puan olduğu ve bu seviyenin altına sarkma yaşandığı anda kısa vadeli pozisyonlarda kalmanın tehlike arz ettiği uyarısı yapıldı.

Hedef Fiyat 18 Lira Seviyesine Çıktı

Gayrimenkul sektöründe alım, satım ve kiralama işlemlerinde boy gösteren İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin borsada göstereceği performansa dair beklentilerin paylaşıldığı bilgi notunda, şirketin 2023 yılının 3’üncü çeyrek bilançosuna atıf yapıldı.

Söz konusu dönemde İş GYO’nun net kârının, 46 milyon TL olan piyasa beklentilerine paralel olarak yıllık yüzde 4 artışla 47 milyon TL olduğu belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin yılın üçüncü çeyreğindeki net borcunun ise geçen yıla göre yüzde 4 yükselişle 3,5 milyar TL seviyesine çıktığı kaydedildi.

Gelir ve gider tablosu ele alındığında şirketin 2023 yılının üçüncü çeyreğinde finansalların hisse performansına nötr (etkisiz) yansımasının olabileceği çıkarımı yapıldı.

Son üç aylık dönem ele alındığında BIST 100 endeksini yüzde 35 yenen İş GYO’nun hisse başı fiyat hedefinin 17,40 TL’den 18,60 TL’ye yükseltildiği bildirildi.

İŞ GYO Hisse
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada ISGYO koduyla işlem gören İŞ GYO hisseleri yıllık yüzde 170’in üzerinde getiri sağlasa da volatil seyreden günde yüzde 3 oranında düşüş kaydederek 21,9 lira seviyesinden kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.