Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş GYO 2022-2026 Yılları Arasında KST’yi 7 Milyar TL’ye Yükseltecek

İş GYO tarafından yapılan açıklamaya göre 2 milyar lira düzeyindeki kayıtlı sermaye tavanı 7 milyar liraya yükseltilecek. İşte haberin detayları...
İş GYO 2022-2026 Yılları Arasında KST’yi 7 Milyar TL’ye Yükseltecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) kayıtlı sermaye tavanıyla ilgili yönetim kurulunda alınan kararlara ilişkin bildirim gönderildi.

İş GYO bugün yönetim kuruluyla yaptığı toplantıda şirketin kayıtlı sermaye tavanının 2 milyar lira düzeyinden 2022 – 2026 yılları için geçerli olmak üzere 7 milyar liraya yükseltilmesine karar verdi. Bu karar doğrultusunda ana sözleşmede “Sermaye ve Pay Senetleri” başlıklı 7. maddenin ekli tadil tasarısına uygun olarak Sermaye Piyasası Kurulu ve ilgili Bakanlık’ta gerekli izinlerin alınmasına karar verildiği açıklandı.

İzinlerin alınmasıyla birlikte yeni kayıtlı sermaye tavanı ile şirketin ana sözleşmesinin tadil edilen “Sermaye ve Pay Senetleri” başlıklı 7. maddesinin yapılacak ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulacağı belirtildi.

Açıklamanın geldiği sıralarda İş GYO hisseleri (ISGYO) TSİ 14:16 sularında %1,92 oranında ekside 2,56 lirada işlem görmeye başladı.
İş GYO Hisseleri %1,92 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 17 Aralık’ta 3,23 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördükten sonra gerilemeye başladı. Dünkü işlemlerde 3 lira sınırından güne başlayan hisseler, gerileme kaydederek kapanışı 2,61 liradan tamamladı.

İş GYO hisseleri bugünkü işlemlere ise 2,59 liradan düşüşle başladıktan sonra 2,52 liraya kadar geriledi. Ardından bir miktar toparlanan hisseler 2,6 lira sınırının hemen altında seyretti. Ancak öğleden sonraki işlemlerde yeniden 2,55 lira düzeyine kadar geriledi.

GCM Yatırım Banner

Hisselerde aşağı yönlü baskının artması durumunda 2,52 ve 2,47 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 2,61 ve 2,65 liradaki direnç noktaları izlenecek.

İş GYO hisselerinin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %6,56 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık %5,78 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %6,66 oranında daha yüksek bir seviyeden alıcı buluyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.