Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Dünyasından Bölgesel Asgari Ücret Talebi Geldi

Asgari ücrete zam yapılmayacağı açıklamaları gelirken, iş dünyasından bölgesel asgari ücret talebi geldi. Detaylar haberde...
İş Dünyasından Bölgesel Asgari Ücret Talebi Geldi
HABER GİRİŞ

Yüksek enflasyonla hayat mücadelesi veren vatandaşın gözü ücretlere gelecek olan artışta. Hükümet kanadından asgari ücrete zam yapılmayacağı açıklamaları gelmeye devam ediyor. İş dünyasından bölgesel asgari ücret talebi geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bugün yaptığı açıklamada asgari ücrete ara zam olmayacağını söyledi. Yeni asgari ücret için Aralık ayında bir araya geleceklerini aktardı. Ayrıca emeklilere refah payı verilmeyeceğini aktardı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili Fikret Kileci ise asgari ücrete yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Fikret Kileci, asgari ücretin yapısında ciddi anlamda düzenlemeler yapılması gerektiğini aktardı. “Hem sektörler hem bölgesel farklar, coğrafi şartlar bütün bunlar göz önüne alınarak asgari ücret her yapılan ücrete göre belirlenebilmesi gerek.” açıklamasında bulundu.

Bölgesel asgari ücreti uygulayan ülkelerin olduğunu ve Türkiye’nin de buna geçmesi gerektiğini aktardı. Bu tür işlerin planlanması ve zaman içerisinde akıllıca ve planlı programlı yapılması gerektiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın