Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Dünyasına İstihdam Çağrısı: Depremzedelere Öncelik Verin

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, deprem bölgesine bugüne kadar tasnif edilen yardımlar hakkında bilgi vererek açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
İş Dünyasına İstihdam Çağrısı: Depremzedelere Öncelik Verin
HABER GİRİŞ

Merkezi Kahramanmaraş olan depremlerin ardından çevre 10 ilde facianın yaraları sarılıyor. İstanbul iş dünyası ise afet bölgesine bugüne kadar yapılan yardımlara ilişkin bilgi verdi. İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, 82 tır ve 8 uçak ile bölge illerde ihtiyaç sahiplerinin desteklendiğini açıkladı.

Deprem bölgesindeki güncel ihtiyaçların anbean takip edildiğine işaret edildi. Yeşilköy’deki Atatürk Havaalanı Türk Hava Yolları (THY) Kargo binasındaki İTO Deprem Koordinasyon Merkezi’nin çalışmaları aralıksız sürdürdüğü kaydedildi.

İhtiyaçlar Tır ve Kargo Uçaklarıyla Sevk Ediliyor

İTO tarafından yapılan açıklamada, merkeze yanaşan tırlara yüklenen yardım malzemelerinin 2 yöntemle temin edildiği belirtildi. Teminin, İTO üyelerinin ürettiği ya da satın aldığı ihtiyaçlarla yapıldığı bildirildi.

Devletin ilgili kurumlarıyla koordinasyon halinde belirlenen tüm güncel ihtiyaçların tır ve kargo uçaklarıyla deprem bölgesine sevk edildiği paylaşıldı.

Yapılan açıklamada, ayni malzeme yardımlarının Yeşilköy’deki İTO Deprem Koordinasyon Merkezi’ne getirilebileceğine dair çağrıda bulunuldu.

GCM Yatırım Banner

Yardımları güncel ihtiyaçlar doğrultusunda yaptıklarını söyleyen Avdagiç, bunun içinse Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) başta olmak üzere hem İstanbul Valiliği hem de depremden etkilenen bölge vali ve kaymakamlarıyla koordineli çalışıldığına dikkat çekildi.

Depremzedelere İstihdamda Öncelik Verilmeli

Deprem bölgesindeki ihtiyaçların sürdüğüne işaret eden Avdagiç, ayni malzeme yardımlarının Yeşilköy’deki İTO Deprem Koordinasyon Merkezi’ne getirilebileceğini yineledi.

Deprem bölgesinde, facianın yaşandığı süreç ve ileriki dönemde gerekenlerin yapılması için seferber olduklarını vurguladı.

İş dünyasının üzerine söz konusu süreçte bir görevin daha düştüğünü ileterek Avdagiç, “Üyelerimizi, depremde zarar gören ve İstanbul başta olmak üzere çeşitli illerimize yerleştirilen depremzedelere istihdamda öncelik vermeye çağırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın