Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İş Dünyası Örgütleri Depremzedelerin Yanında Olmaya Devam Ediyor

İş dünyası örgütlerinden asrın felaketi olarak nitelendirilen depremden etkilenen vatandaşlara yönelik yardımlarını sürdürüyor. Detaylar haberde...
İş Dünyası Örgütleri Depremzedelerin Yanında Olmaya Devam Ediyor
Yorum

Maraş merkezli gerçekleşen ve 11 ili etkileyen depreme yönelik iş dünyası örgütlerinden yardımlar geliyor. Depremden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için yardım faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor.

Deprem bölgelerine destekte bulunan Türkiye Yemek Sanayicileri Federasyonu (YESİDEF), TOBB Türkiye Hizmetler Meclisi iş birliğiyle ilk gün Malatya’da hizmete başladı. Bu kapsamda 32 işletmeyle 14 ilden gelen yardımları 8 ilde kurduğu mutfaklarda depremzedelere ulaştırdı.

HASİAD 5.5 Milyon TL’lik Yardımda Bulundu

YESİDEF, yardım kapsamında 2 milyon 745 bin 850 kişilik sıcak yemek, 402 bin 600 kişilik çorba, 198 bin 500 kişilik kumanya ve kahvaltı ikramı yaptı.

Hadımköy Arnavutköy Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD) ise felaketin ilk günü yaptığı toplantıyla felaket bölgesine yardım götürdü.

Dernekten yapılan açıklamada TOBB’un lojistik kanallarıyla deprem bölgesine yardımların ulaştırdı. Dernek toplamda 5,5 milyon liralık yardımda bulundu.

Deprem bölgelerine yönelik, şirketlerden, kuruluşlardan, derneklerden yardımlar geliyor. Son olarak depremzedelere dair başlatılan “Evim Yuvan Olsun” kampanyasının büyük ilgi gördüğü bilgisi verildi. Kampanyaya bağış başvuru sayısının 4 bini geçtiği kaydedildi.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu