Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Bankası’ndan Kadın İşletmecilere 100 Milyar TL’lik Destek

Kadın girişimcilerin önemini vurgulayan İş Bankası, resmi web sitesi üzerinden 100 milyar TL’lik desteği kapsayan bir bildirge paylaştı. İşte detaylar;
İş Bankası’ndan Kadın İşletmecilere 100 Milyar TL’lik Destek
HABER GİRİŞ

Türkiye İş Bankası, yayımladığı “Kadının Güçlenmesi Bildirgesi” ile kadın girişimcileri kapsayan büyük bir program duyurdu. Banka, bu adımla birlikte kullandırılan mikro krediler ile kadınların istihdam ve yönetimde söz sahibi olduğu şirketlerin finansmanı yoluyla kadın işletmecilere 5 yıl içerisinde 100 milyar TL’lik destek sağlayacak.

Bildirge, kadınların iş hayatında daha aktif rol alması, eşit haklara sahip olması, finansal hizmetlere erişimin kolaylaştırılması, örtük önyargıların engellenmesi, tüm paydaşları gözeten ve pozitif etki yaratan uygulamaların geliştirilmesi gibi konuları barındırıyor.

Açıklamada, bankanın kadınların ekonomik hayattaki yerini deneyim paylaşımı, eğitim ve iş birlikleri gibi finansal olmayan faaliyetlerle de desteklediği aktarıldı. Banka, vizyonu kapsamında Geleceğe Gün Katan Kadınlar çatısı altında eğitim sağlayacağı kadın girişimcilerin 5 yılda 15 bine ulaşmasını hedefliyor.

İş Bankası’nın tüm faaliyetlerinde toplumsal cinsiyet eşitliğini gözettiği, konuyla ilgili farkındalık geliştirme fırsatları yaratmayı amaçladığı paylaşıldı. Kadın çalışan ve yönetici oranının yükselmesi için teşvik edici uygulamalar ve iş birlikleri yaptığı, kadın – erkek dengesini gözettiği bildirildi.

Yönetim kurulu düzeyindeki kadın temsiliyetinin ve üst yönetimdeki kadın yönetici oranının yükseltilmesine yönelik aksiyonlar aldığı vurgulandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.