Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Bankası’ndan İş Ortaklığı için Dev Yatırım!

İş Bankası, KAP üzerinden yapılan açıklamada Getir ile iş ortaklığı kurulması maksadıyla 50 milyon dolar tutarında yatırım yapılacağını duyurdu. Detaylar...
İş Bankası’ndan İş Ortaklığı için Dev Yatırım!
YAYINLANMA ZAMANI

Türkiye İş Bankası A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaşılan bilgilere göre şirket, önemli bir iş ortaklığı ve buna bağlı olarak dev bir yatırım gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

KAP’a yapılan bildirimde Getir Teknolojik Hizmetler A.Ş. ile servis bankası olarak iş ortaklığı kurulması amacıyla genel müdürlüğe yetki verildiği bildirildi.

Getir’e Dev Yatırım ve İş Ortaklığı

Açıklamada, Dijital Bankaların Faaliyet Esasları ve Servis Modeli Bankacılığı Yönetmeliği kapsamında GetirFinans (Getir Teknolojik Hizmetler A.Ş.) ile servis bankası olarak iş ortaklığı kurulmasının amaçlandığı belirtildi.

Açıklamanın devamında, bu amaçla 50 milyon dolar tutarında yatırım yapılacağı ifade edildi.

KAP açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

GCM Yatırım Banner

“Dijital Bankaların Faaliyet Esasları ve Servis Modeli Bankacılığı Yönetmeliği kapsamında GetirFinans (Getir Teknolojik Hizmetler A.Ş.) ile servis bankası olarak iş ortaklığı kurulması amacıyla, düzenleyici otoriteler nezdinde gerçekleştirilecek izin başvuruları dahil olmak üzere, gerekli tüm işlemlerin yürütülmesi ve bu kapsamda ayrıca Getir Teknolojik Hizmetler A.Ş.’ye 50 milyon ABD Doları tutarında yatırım yapılması konusunda Genel Müdürlüğümüz yetkilendirilmiştir.”

Yatırım Ne Zaman Yapılacak?

Şu an için yalnızca Genel Müdürlüğün yetkilendirildiği belirtilirken yatırımın tam olarak ne zaman gerçekleşeceğine dair herhangi bir bilgi verilmiş değil.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.