Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Bankası’ndan Dev Satın Alım! KATMR’den Temettü Kararı

Borsa İstanbul’da işlem gören İş Bankası dev satın alımı açıklarken KATMR temettü kararını paylaştı. İşte detaylar;
İş Bankası’ndan Dev Satın Alım! KATMR’den Temettü Kararı
HABER GİRİŞ

Türkiye İş Bankası A.Ş. (ISCTR), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden varlık alımına yönelik açıklama yaptı. Şirket, Greeneco Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin Acarsan Makarna Grubu’na ait olan yüzde 50 oranındaki payının ortalama 50 milyon dolarlık kısmının devralınacağını duyurdu.

Paylaşımda 50 milyon dolarlık kısmının Acarsan Makarna Grubu’na kredi sözleşmeleri tahtındaki İş Bankası alacaklarından mahsup edilmek üzere, ortalama 130 milyon dolar bedelle Banka tarafından alınacağı belirtildi.

Konuyla ilgili olarak pay devri işlemine ilişkin dokümanların imzalanması ve diğer tüm işlemlerin yerine getirilmesi için Genel Müdürlüğe yetki verildiği ifade edildi.

ISCTR, günlük yüzde 0,2 düşüşle haftanın son işlem gününü 21,5 TL’den yaptı.

Katmerciler Ekipman

Bora İstanbul’da KATMR koduyla işlem gören Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret, kar payı dağıtım teklifine yönelik açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, strateji ve yatırım politikası dikkate alınarak dağıtılabilecek karın olağanüstü akçe hesapları aktarılmasına, temettü verilmemesine ve önerinin Genel Kurul’a teklif edilmesine karar verildiğini duyurdu.

KATMR, günlük yüzde 1,5 gerileyerek kapanışını 1,98 TL’den gerçekleştirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın