Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Bankası İştiraki Moka ile United Payment Güçlerini Birleştiriyor

İş Bankası'na bağlı Moka ile ödeme şirketi United Payment güçlerini birleştirme konusunda gerekli görüşmelerin yapılması için yetkilendirme yapıldı.
İş Bankası İştiraki Moka ile United Payment Güçlerini Birleştiriyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İş Bankası tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, bağlı ortaklığı Moka Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu AŞ’nin, Birleşik Ödeme (United Payment) Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ ile birleşme görüşmeleri için Genel Müdürlüğe yetki verildiği bildirildi.

Yurt dışındaki sinerji ve büyüme fırsatlarını değerlendirmek üzere müşterek yönetim esasları gözetilerek birleşmesi konusunda karar alınırken, Genel Müdürlük gerekli görüşmeleri yapacak.

Bunlardan olumlu sonuç alınması halinde söz konusu yapının tesisi için düzenleyici otoriteler nezdinde gerekli izin başvurularının ve ihtiyaç duyulacak sermaye ve varlık planlamasının yapılmasına ilişkin tüm işlemleri yürütecek.

İş Bankası C grup hisseler (ISCTR) saat 11.00 sularında yüzde 3,7 artışla 17,4 liradan işlem görüyor. Hisselerin haftalık getirisi yüzde 1,5, aylık yüzde 23 ve yıllık yüzde 127’yi işaret ediyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.