Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İş Bankası Hisseleri Tarihi Karar Sonrası Zirve Yaptı

İş Bankası hisseleri iştiraklerini tek çatı altında toplama kararıyla tarihi rekorunu kırarken, bu yükseliş piyasanın geneline yansıdı.
İş Bankası Hisseleri Tarihi Karar Sonrası Zirve Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi haftaya yüzde 1,56 değer kazancıyla 7.837 puandan başladı. Açılışta tüm sektörler yükselirken en fazla artan yüzde 2,86 ile elektrik oldu. Bankacılık endeksi yüzde 2,56, holding yüzde 1,71 oranında artış gösterdi.

Seansın ilk dakikalarında İş Bankası’nın tavana yakın yükselmesi bankacılık endeksinin geneline yayılırken BIST 100 endeksi de bu yükselişten destek buldu.

Saat 10.30 sularında sektör endekslerinden metal ana yüzde 1,1, sınai yüzde 1,7, bilişim yüzde 1,9, turizm yüzde 2,7, finansal kiralama yüzde 3,5, hizmetler yüzde 2,1, teknoloji yüzde 1,5, elektrik yüzde 3,5 oranında artış gösteriyor.

BIST 100 endeksi yüzde 3’e yakın yükselerek 7.919 puanla tarihi zirveyi yeniledi. Yurt içinde ekonomik ajandanın sakin olduğu gün endekste 7700 – 7800 seviyeleri destek, 7905 – 8000 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilecek.

İş Bankası Hisselerine Birleşme Desteği

Kaynak: Paratic Piyasalar

Türkiye İş Bankası, Cuma günü Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada iştiraki olan şirketleri tek bir çatı altında toplayacağını bildirdi. Bu haber hafta sonu boyunda borsacıların en çok konuştuğu konular arasında başı çekerken haftanın başlayıp, piyasaların açılmasıyla birlikte de etkileri görüldü.

İş Bankası (ISCTR) hisse senedi fiyatı son kapanışını 18,68 liradan yaptı. Bugünkü işlemlere 19,7’den başladıktan sonra yükselişini hızlandırdı.

Yüzde 8’e yakın artan hisseler 20,36 liraya ulaşarak tüm zamanların en yükseğine ulaştı. Saat 10.23’e yüzde 6 artışla 19,79 liradan işlem görüyor.

İş Bankası’nın yükselişi diğer banka hisselerine de yaradı. An itibarıyla Halkbank yüzde 1,3, Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası yüzde 3,83, Vakıfbank yüzde 1,8, Garanti yüzde 1,1, Yapı Kredi Bankası ise yüzde 1,9 yükselişle fiyatlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu