Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Bankası Hisseleri Kısmi Bölünme Kararıyla Fırladı

İş Bankası hisseleri, Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden yaptığı açıklamayla yükselişe geçti. KAP açıklamasının detayları haberin içerisinde;
İş Bankası Hisseleri Kısmi Bölünme Kararıyla Fırladı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksinde yer alan bankacılık endeksi (XBANK), yeni güne yüzde 2,53 yükselişle 8920 puandan işleme başladı. Bankacılık endeksi İş Bankası’nın (ISCTR) dün Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklama ise hissenin yükselmesine sebep oldu.

Bölünme işlemlerine ilişkin bildirim adı altında açıklamada banka yönetim kurulunun, iştirak modeliyle kolaylaştırılmış usulde kısmi bölünmeye karar verdiği duyuruldu.

Söz konusu karar doğrultusunda, ilgili Sermaye Piyasası mevzuatı hükümleri uyarınca Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurduğuna işaret edildi.

ISCTR Hissesi Güne Yükselişle Başladı

Başvurunun, SPK’nın yürürlükteki Özel Durumlar Tebliği’nde yer alan esaslara uygun olduğu, bu konuda İş Bankası’na ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığı, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerine uygun olduğu vurgulandı.

Konuyla ilgili bilgilerin tam ve doğru olarak elde edilmesi için gerekli tüm çabaların gösterildiğine dikkat çeken İş Bankası, yapılan açıklamalardan sorumlu olduklarını beyan etti.

GCM Yatırım Banner

İş Bankası’nın dünkü duyurusunun ardından ISCTR hissesi 26,28’den yükselişle başladı. Hisse, TSİ 12.55 itibarıyla 25,56 lirandan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.