Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Bankası Grubu Tarım Alanında Şirket Kurdu

İş Bankası Grubu, bankanın yüzde 100 hissedarı olduğu Trakya Yatırım Holding AŞ çatısı altında, İmeceMobil Tarım Platformu Elektronik Hizmetler Ticaret Anonim Şirketi'ni kurdu.
İş Bankası Grubu Tarım Alanında Şirket Kurdu
HABER GİRİŞ

Türkiye İş Bankası Grubu, İmeceMobil Tarım Platformu Elektronik Hizmetler Ticaret Anonim Şirketi’ni kurdu. Bankanın yüzde 100 hissedarı olduğu Trakya Yatırım Holding AŞ çatısı altında yer alan şirketin Türkiye İş Bankası Grubu, odaklandığı stratejik alanlardan biri olan tarım sektöründeki yatırımlardan biri olduğu ifade edildi.

Türkiye İş Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre sürdürülebilir ve verimli tarımsal üretim için dijital tarım uygulaması İmeceMobil’i bir platforma dönüştürmek amacıyla kurulan şirket ile tarımsal teknolojinin ve bilginin yayılması kolaylaştırılacak.

2019 yılında hayata geçirilen uygulamanın, şu an 200 binden fazla kullanıcıya ve yüzde 40’ı aşkın aktif kullanıcıya sahip olduğu belirtildi. Söz konusu uygulamanın tarımda sürdürülebilir, güvenli ve katma değerli üretime odaklandığı, çevrenin korunmasını ve tarımsal girdi kullanımında verimliliğin artırılmasını hedeflediği belirtildi.

Çiftçilere Sunulan Yenilikçi Çözümler Genişletilecek

Bankanın tarıma yönelik çalışmalarının kapsamını ve çiftçilere sunduğu yenilikçi çözümleri genişleteceği, uygulama içinde tarla, bahçe ve hayvancılıkla ilgili üretim tesisi bilgilerinin kaydedilip, hava tahminlerinin görüntülenebileceği söylendi.

Bu sayede don ve fırtına gibi sert hava koşullarına karşı önlem alınabilecek. Bununla beraber tarımsal ürünlerin güncel hal ve borsa fiyatları ile yem, et, süt ve yumurta fiyatlarının da incelenebileceği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

İmeceMobil AŞ Genel Müdürü İlker Mehmet Sağlam,uygulamayla ilgili olarak “Amacımız uygulamayı bir platforma dönüştürerek tarımsal teknolojinin ve bilginin yayılmasını kolaylaştırmak. İnsana, hayvana, toprağa saygılı ve doğayla uyumlu üretim süreçlerini desteklemeyi önemsiyoruz. İmeceMobil uygulaması, sadece tarımsal üretim süreçlerinin dijitalleşmesine katkı sağlamakla kalmayacak, finansal ürün ve hizmetlere erişim, ödeme sistemleri gibi alanları da kapsayacak şekilde yeni tarım ve finans teknolojileri ile sürekli olarak zenginleştirilecek.” ifadesini kullandı. (Kaynak: AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın