Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Bankası Genel Müdür Yardımcılığına Sezai Sevgin Atandı

İş Bankası boşalan genel müdür yardımcılığı görevine getirilen yeni ismi açıklarken, hisseler sert düşüşte.
İş Bankası Genel Müdür Yardımcılığına Sezai Sevgin Atandı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Türkiye İş Bankası A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı görevinde yapılan değişikliğe dair kamuoyu açıklaması yaptı. Açıklamada, söz konusu görevde yer alan Serkan Uğraş Kaygalak’ın Topkapı Danışmanlık Elektronik Hizmetler Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’de üstleneceği görev nedeniyle bankadan ayrıldığı belirtildi.

Bunun ardından Sezai Sevgin’in İş Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmasına karar verildiği açıklandı. Karar bugün yapılan yönetim kurulu toplantısında belirlenirken, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na gerekli bildirimlerin yapıldığı ve izinlerin alındığı ifade edildi.

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Sevgin, daha önce İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., İş Merkezleri Yönetim ve İşletim A.Ş., İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., İş Faktoring A.Ş. ve İş Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

İş Bankası C Grup hisselerinde kayıplar derinleşirken, %5 oranına doğru ilerliyor.
İş Bankası Hissesi %4,39 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bankanın ISCTR kodlu hisseleri açılışı, 7,92 lira ile hafif düşüşle yaptıktan sonra sert geri çekildi. Dün kapanışı %2,57 değer kazancıyla 7,97’den yapmıştı. Hisseler seansın ilk başında belirgin bir düşüş gösterip 7,74’e indi. Günün devamında kademeli bir şekilde aşağı inerek saat 12.15’te 7,55 ile dip seviyeyi kaydetti.

Saat 14.15 itibarıyla ise %4,39 düşüşle 7,62 TL’den işlem görüyor. Banka hisseleri yurt içi piyasalarında birçok hissenin rekor kırdığı 17 Aralık işlemlerinde 9,46 ile tarihi zirveyi kaydetmişti. Bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağlayamayarak düşüşe geçti.

GCM Yatırım Banner

21 Aralık’ta 7,28 ile haftalık dönemin en düşüğünü kaydederek, ortalama %1’in üzerinde kazançlı kalmaya çalıştı. İş Bankası hisseleri aylık bazda %13, yıllık %15 oranında değer kazandı.

Analistler düşüşün devam etmesi durumunda 7,83 ve 7,68 desteklerinin takip edileceğini belirtti. Dirençlerin ise 8,05 – 8,12 bandı olduğu aktarıldı. Hisseler 5 günlük hareketli ortalamanın %3,02, 22 günlük ortalamanın ise %5,45 üstünde seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın