Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Bankası Açık Bankacılık Hizmetini Bireysel Müşterisine Sundu

Türkiye İş Bankası, TCMB'nin hayata geçirdiği açık bankacılık hizmetini bireysel müşterilerine de sunduğunu açıkladı. Detaylar haberin içerisinde;
İş Bankası Açık Bankacılık Hizmetini Bireysel Müşterisine Sundu
YAYINLANMA ZAMANI

Türkiye İş Bankası, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Açık Bankacılık hizmetini kullanıma açtığını duyurdu. TCMB’nin müşterilerin finansal verilerini izinleri ile diğer banka ya da kurumların erişimini sağlayan Açık Bankacılık hizmeti artık İş Bankası tarafından da uygulanacak.

Türkiye İş Bankası tarafından yapılan açıklamada ticari müşterilerinin yanı sıra bireysel müşterilerin de açık bankacılık düzenlemesi doğrultusunda İşCep ve İnternet Şubesi üzerinden farklı bankalardaki hesaplarını görüntüleyebileceği belirtildi.

İş Bankası 2019’da TekCep ile Açık Bankacılık Örneğini Sundu

AA’nın haberinde İş Bankası’nın, TekCep ile Türkiye’de açık bankacılık örneğini 2019’da kullanıma sunduğu hatırlatıldı. Bankanın ticari müşterileri, TekCep üzerinden diğer bankalardaki hesaplarını tek uygulamada görebiliyor ve bankacılık işlemlerini takip edebiliyor.

Ticari bankacılıkta yine bir ilk olan ve 2020’de hayata geçirilen TekPOS özelliği ile de İş Bankası, diğer bankalardaki POS hareketlerinin günlük olarak izlenmesi imkanı sağladı.

Şimdi ise İş Bankası’nın bireysel bankacılıkta da kullanıma açtığı açık bankacılık hizmeti, müşterilerin İşCep ve İş Bankası İnternet Şubesi üzerinden farklı bankalardaki vadesiz hesapları ve kredili mevduat hesaplarını takip etme imkanı sağlayacak. Ayrıca para aktarma işlemleri de yönetilebilecek.

GCM Yatırım Banner

Finans Sektörü Rekabetçi ve Yenilikçi Hale Geldi

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, konuya ilişkin değerlendirmede bulundu. Lüle, açık bankacılık uygulaması ile finans sektörünün daha rekabetçi ve yenilikçi hale geldiğini savundu. Tüketicilerin uygulama ile finansal hizmetlere daha iyi ve kişiselleştirilmiş deneyimle erişebildiğini bildirdi.

Müşteri ihtiyaçlarını öngörerek en yeni ve ilk olanı sunma vizyon ile 2019’da Türkiye bankacılık sektöründe ilk açık bankacılık hizmetini başlattıklarını anımsattı.

TekCep ile ticari müşterilerin banka hesaplarını takip etmek için farklı platformlar kullanmasının ortadan kaldırıldığını vurgulayan Lüle, hesapların tek uygulama ile kontrol edilmesinin sağladığını aktardı.

TCMB’nin açık bankacılık düzenlemesi ile artık bireysel müşterilerin de bu hizmetten faydalanacağına dikkat çekti. Artık hem ticari hem bireysel müşterilerin farklı bankalardaki hesaplarını İşCep’ten ve İnternet Şubesi’nden takip edebileceğini ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın