Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İş Bankası 1 Milyar TL’lik Finansman Bonosu İhracı için Çalışmalara Başladı

Türkiye İş Bankası 151 gün vadeli finansman bonosu ihracının, halka arz yöntemiyle yapılması için gereken başvuruları yaptı.
İş Bankası 1 Milyar TL’lik Finansman Bonosu İhracı için Çalışmalara Başladı

Türkiye İş Bankası A.Ş. 1 milyar Türk lirası nominal değerli 151 gün vadeli finansman bonosu ihracının halka arz yoluyla gerçekleştirilmesi için çalışmalara başlandığını duyurdu.

08.10.2020 tarihinde genel müdürlük tarafından finansman bonosu ihracının, halka arz edilmek suretiyle yapılması konusunda karar aldığı belirtildi. Bu kapsamda vade, faiz, dağıtım esasları ve tahsisatların belirlenmesi, satışların tamamlanması ve Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görmesi dahil, gerekli çalışmalara başlandığı bildirildi.

1 milyar TL olarak belirlenen halka arza, eğer beklenenden daha fazla talep gelirse 1,5 milyar TL’ye kadar artırım yapılabilecek. Bu amaçla gerekli başvuruların Sermaye Piyasası Kurulu’na yapıldığı söylendi.

Türkiye İş Bankası A.Ş. Class C (ISCTR) hisseleri saat 15.51’de 5,07 liradan işlem görüyor.
İş Bankası Hisseleri %0,40 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Banka hisseleri son kapanışını 5,05 liradan yaptı. Yeni haftaya 5,09’dan başladı. Saat 10.20’de 5,03 liraya inerek, günün en düşüğünü gördü. Sonrasında az da olsa yükseldi.

En yüksek fiyatın gerçekleştiği an saat 12.55 olurken, kaydedilen seviye 5,10 lira oldu. İş bankası hisseleri haftalık bazda 5,00 – 5,02 arasında hareket ederek %1,94, aylık 5,00 – 5,80 arasında seyrederek %10,46 oranında değer kaybetti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum