Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İran’ın Tehdidinden Sonra ABD Takviye Gönderdi

İsrail-Filistin savaşında ateş hattını genişletecek haberler gelmeye devam ediyor. İran’dan sonra ABD de tansiyonu yukarı çekecek bir hamlede bulundu.
İran’ın Tehdidinden Sonra ABD Takviye Gönderdi
HABER GİRİŞ

Hamas’ın İsrail’e karşı başlattığı “Aksa Tufanı” ile fitili ateşlenen savaşta bugün dokuzuncu gününe girilirken farklı cephelerden tansiyonu üst perdeye taşıyacak hamleler gelmeye devam ediyor.

Dün İran cephesinden gelen haberlerde Gazze’de başlayacak kara harekatının Tahran’ın kırmızı çizgisi olduğu ve bunun aşılması halinde İran’ın karşılık vereceği tehdidini paylaşmasıyla bir hamle de ABD kanadında geldi.

ABD, İsrail’e askeri destek için bir uçak gemisi daha gönderdi. ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), USS Eisenhower uçak gemisinin de Doğu Akdeniz’e doğru yola çıktığını duyurdu.

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin’in emriyle gönderilen USS Esienhower’ın daha önce bölgeye giden USS Gerald R. Ford uçak gemisine katılacağı bilgisi paylaşıldı.

Bakan Austin’in verdiği emirle ilgili yaptığı açıklamada ise şöyle ifadede bulundu:

GCM Yatırım Banner

“USS Dwight D. Eisenhower’ın Doğu Akdeniz’e intikal etmeye başlaması talimatını verdim. İsrail’e yönelik düşmanca eylemleri ve Hamas’ın İsrail’e yönelik saldırısının ardından bu savaşı genişletme çabalarını caydırma çabamızın bir parçası olarak, Saldırı Grubu USS Philippine Sea (CG 58) güdümlü füze kruvazörü, USS Gravely (DDG 107) ve USS Mason (DDG 87) güdümlü füze destroyerleri ve dokuz uçak filosu ile Carrier Air Wing 3 ve gemiye bindirilmiş karargâh personelinden oluşmaktadır. USS Eisenhower, bu hafta başında bölgeye giden USS Gerald R. Ford’a katılacak.” (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.