Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Irak ve Suriye Tezkeresi Onay Aldı! TSK 2 Yıl Daha Bölgede

Türkiye Büyüm Millet Meclisi Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasını taşıyan tezkereyi oy çokluğuyla onayladı. TSK’nin Irak ve Suriye’deki görev süresi uzatıldı.
Irak ve Suriye Tezkeresi Onay Aldı! TSK 2 Yıl Daha Bölgede
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Irak ve Suriye’deki görev süresini 2 yıl daha uzatan tezkere, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda kabul edildi. Tezkereye 357 vekil kabul oyu verirken 164 vekil hayır oyu verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan tezkerede, Türkiye’nin sınır güvenliğine vurgu yapılarak risk ve tehditlerin arttığına dikkat çekildi.

Türkiye’nin komşusu olan Irak’ın toprak bütünlüğünün önemi vurgulandı ve bölgedeki PKK ve DEAŞ unsurlarının varlığını sürdürmesinin Türkiye’nin güvenliğine doğrudan tehdit oluşturduğu paylaşıldı.

Milli güvenliğe yönelik ayrılıkçı hareketler, terör tehdidi, kitlesel göç gibi diğer muhtemel risklere karşı her türlü tedbirin alınması ve bunlara imkan sağlayacak düzenlemelerin Cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek esaslara göre yapılması için 30.10.2023 tarihinden itibaren iki yıl daha uzatılacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.