Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İnşaatta İflas Bayrağı Çekildi: 33 Yıllık Dev Şirket Artık Yok

Konkordato hikayesi kötü biten yeni isim Taham İnşaat oldu. 33 yıllık şirket iflas bayrağını çekti. Projeleri yarım kaldı.
İnşaatta İflas Bayrağı Çekildi: 33 Yıllık Dev Şirket Artık Yok
HABER GİRİŞ

Yüksek faiz ve yapışkan enflasyon alım gücünü düşürüp maliyetleri artırdıkça inşaat sektöründe durgunluk çanları çalıyor. Son gelişmelerde sektörün bilinen isimlerinden Taham İnşaat’ın iflas bayrağını çektiği öğrenildi.

Türkiye’de 33 yıldır inşaat sektöründe yer alan şirket tüm faaliyetleri durdurduğunu duyurdu. Çekilen iflas bayrağıyla şirketin projeleri de yarım kalmış oldu. Dünya pazarında da faaliyette olan Taham İnşaat’ın Avrupa ve Afrika’da da projeleri bulunuyordu.

Bursa’nın tanınmış ismi, daha önce konkordato talep etmiş, borçlarını yapılandırma yoluna gitmişti. Ancak şirket verilen sürenin de tekrarını talep etmiş, sürenin uzatılması için mahkemeye başvuruda bulunmuştu.


Gelinen noktada şirketin talebi mahkeme tarafında kabul görmedi. Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından ret kararı alan Taham İnşaat için iflas kararı verildi.

Kuruluş tarihi 1991 yılı olan Taham İnşaat, konutun yanı sıra ticari yapı projeleri de almış, Türkiye’den Avrupa ve Afrika’ya kadar açılmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın