Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İnşaat Teknoloji Şirketi İngiltere’ye Taşındı

Türkiye'den son 20 yılda giden yatırım tutarının 58,4 milyar dolar olduğunu belirten Kerim Ülker, bir Türk şirketinin İngiltere'ye taşındığını açıkladı.
İnşaat Teknoloji Şirketi İngiltere’ye Taşındı
HABER GİRİŞ

Yetkililer Türkiye’ye gelen yabancı yatırımcılara yönelik önemli vurgularda bulunurken, son 20 yılda gelen yabancı yatırımın 252 miyar dolara ulaştığı yakın bir zamanda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından açıklanmıştı. Bunu yanında Türk yatırımcılar yurt dışında son 20 yılda 58,4 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Bu bağlamda Kerim Ülker bugün kaleme aldığı yazıda Türk şirketi Bimcrone’un İngiltere’ye taşındığını duyurdu.

Kerim Ülker, geçen hafta İngiltere’de okuduğu bir haberi paylaşarak başlığın “Türk şirketi Bimcrone’un Cambridge’de uygun bir yer bulması İngiltere’yi sevindirdi” şeklinde olduğunu belirtti.

İngiliz medyasında Türk şirketi Bimcrone’un en büyük rakibinin de ABD’li bir firma olduğu belirtildi.

Bimcrone’un her malzeme için karbon oranı emisyonunu hesaplayabilmesi ve bu verileri projedeki herhangi bir değişiklikten sağlayabilmesiyle de fark yarattığı kaydedildi.

Şirketin, İngiltere İşletme ve Ticaret Bakanlığı’nın Küresel Girişimcilik Programı tarafından desteklendiği ve finansman desteği sunulduğu aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Ülker yazısında inşaat teknolojilerine yönelik çalışan şirketin, Nesrin Akın Öztabak tarafından 2017’de İstanbul’da kurulduğunu aktardı.

Şirekt, inşaat projelerinin dijital projelerini oluşturuyor. Planlamadan yıkıma kadar bina inşaat yaşam döngüsünün tüm aşamalarını izlenebilir hale getiriyor.

Bimcrone, süreç optimizasyonu ile daha iyi projelerin üretilmesini sağlayan bulut tabanlı bir platform.

Ülker yazısının sonunda şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye 10 yıl boyunca 1-2 milyar dolarlık Alman Volkswa­gen yatırımını beklerken, bir­çok Türk yatırımcının yurtdışı­nı tercih etmesini önemsemedi.”

Bimcrone Hakkında

Şirketin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre TÜBİTAK 1512 Ar-Ge desteği ile kuruldu.

Türkiye’nin ilk ve tek BIM uyumlu proje yönetim platformunu geliştirdi.

Şirketin, Edenbase Investment Competition’da finalist olduğu ve BIG Bang 2021 Start-up Challenge yarışmasında ilk 20 girişimden biri olmayı başardığı belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın