Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İnşaat Şirketinin Hisseleri Yeni Yatırım Haberiyle Yükseldi

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Kuyaş Yatırım, yeni yatırımı hakkında KAP üzerinde açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
İnşaat Şirketinin Hisseleri Yeni Yatırım Haberiyle Yükseldi
HABER GİRİŞ

İnşaat şirketi Kuyaş Yatırım, Kamuyu Aydınlatma Platofrmu (KAP) üzerinden yurt içindeki yatırımı hakkında açıklamada bulundu. Yeni yatırımı hakkında bilgi verdi.

Kuyaş Yatırım, 2023 yılında kurulmuş elektrik santralinin şirket tarafından satın alınması için satışı şirket ile “Gizlilik sözleşmesi” ve “Opsiyonlu Kurulu Hidroelektrik Santrali Satış Vaadi Sözleşmesi” imzalandığını bildirdi.

Şirket, sözleşme çerçevesinde devam eden teknik ve mali değerlemeler tamamlandıktan sonra satın alma işlemleri ile ilgili nihai açıklamanın yapılacağını bildirdi.

Bahsi geçen elektrik santralinin 4,11 mw kurulu gücü olan, 10 mw kadar arttırabilme altyapısına sahip olduğu aktarıldı.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (KUYAS) yatırımcıya yıllık bazda yüzde 150’den fazla kazandırdı. Aylık bazda ise yüzde 4’ yakın değer kazandı.

GCM Yatırım Banner
Kuyaş Yatırım Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bugün açılışı 58,20 TL’den yapan hisseler yeni yatırım haberi ile yükselişe geçti. Saat 10.55 itibarıyla 60,25 TL’ye kadar yükseldi. Sonra hafif düşüşe geçen hisseler saat 11.55 itibarıyla 58,65 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın